Home Wiadomości Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

by admin
371 wejść

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.przypada 30 maja, ale z powodu trwającego roku szkolnego przełożono go na wakacje. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie, organizator wydarzenia przygotował mnóstwo atrakcji, m.in. animacje sportowe, jazdę konną, trampoliny i dmuchańce, grę w kręgle, zabawy na pływalni, dyskotekę i poczęstunek. Gośćmi festynu byli Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie, Lidia Szymańska – radna powiatowa, Katarzyna Kleska – sekretarz powiatu, Anna Niedbała – naczelnik wydziału spraw obywatelskich w starostwie.

Za troskę i miłośc, którą rodzice zastępczy mają dla swoich podopiecznych, należy się najwyższy szacunek – zwrócił się do uczestników spotkania Marek Jasiński, członek Zarządu Powiatu w Bełchatowie. – Dziękuję wszystkim za podjęcie się takiego trudnego wyzwania. Życzę wytrwałości i siły w rozwiązywaniu problemów życia codziennego i osiąganiu zamierzonych celów.

Rodzinom podziękowała także Wiesława Pędzik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie. Na terenie powiatu bełchatowskiego aktualnie funkcjonuje 108 rodzin zastępczych, pod których opieką jest 143 dzieci. Zdecydowana większość (74) to rodziny spokrewnione, pozostałe to rodziny niezawodowe (27) i zawodowe (7). W dwóch placówkach opiekuńczo – wychowawczych, funkcjonujących na terenie powiatu, wychowuje się 31 dzieci (Ośrodek Interwencyjno-Socjalizacyjny w Bełchatowie, Dom Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej).

źródło: Starostwo Powiatowe/ Agnieszka Zawodzińska

GALERIA ZDJĘĆ

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz