Home Sport Puchar Świata w Nordic Walking w Bełchatowie

Puchar Świata w Nordic Walking w Bełchatowie

by admin
428 wejść

Już za miesiąc na terenie naszego miasta odbędzie się jeden z etapów tegorocznego Pucharu Świata Nordic Walking Bełchatów 2022, w którym udział wezmą najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie sportowej. Oficjalne otwarcie tej imprezy odbędzie się w piątek, 26 sierpnia w Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a, a w sobotę, 27 sierpnia uczestnicy przystąpią do rywalizacji na terenach Powiatowego Centrum Sportu przy ulicy Czaplinieckiej 96 w Bełchatowie.

Czołowi nordic walkingowcy wystartują w Bełchatowie podczas etapu Pucharu Świata

To sportowe wydarzenie ma na celu promocję zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu, popularyzację prorodzinnej i międzypokoleniowej aktywności ruchowej, jaką jest nordic walking, promocję najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce, edukację prozdrowotną poprzez standardowe oraz innowacyjne formy, integrację osób w każdym wieku i z osobami niepełnosprawnymi, a także wyłonienie najlepszych uczestników, rodzin oraz klubów.

W piątek, 26 sierpnia oficjalne rozpoczęcie drugiego już w tym roku etapu Pucharu Świata Nordic Walking organizowane będzie w Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. Wówczas nastąpi wniesienie flag krajów, których reprezentanci będą brać udział w zmaganiach. Natomiast sportowa część odbędzie się dzień później, w sobotę, 27 sierpnia na terenach Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie przy ulicy Czaplinieckiej 96 w Bełchatowie. Pojedynki nordic walkingowców odbędą się na trzech dystansach: 5, 10 i 21 kilometrów. Na dystansie 5 kilometrów nie obowiązuje limit wiekowy, a każdy uczestnik pokonuje wyznaczoną trasę samodzielnie bez pomocy opiekuna. Na dystansie 10 kilometrów uczestnik musi mieć ukończone 16 lat, a na dystansie 21 kilometrów trzeba już być pełnoletnim.

Wciąż można się zapisać do udziału w Pucharze Świata Nordic Walking Bełchatów 2022

Na ten moment przez ponad trzy miesiące trwania zapisów do udziału w rywalizacji zgłosiły się 242 osoby z których większość to obywatele Polski i Ukrainy. Oznacza to, że miejsc wciąż jest wiele, bo limit zapisów wynosi 999 osób.

Zapisać można się tylko i wyłącznie drogą elektroniczną wchodząc na stronę internetową www.nordicwalkingworldcup.com. Aktualnie kwota opłaty wpisowego za osobę dorosłą wynosi 125 złotych, za osobę niepełnosprawną 100 złotych, a za dziecko 75 złotych. Jeśli ilość zapisanych będzie wynosić powyżej 600 osób, to kwota wpisowego rośnie w każdym przypadku o 25 złotych. Zapisy kończą się w niedzielę, 21 sierpnia o godzinie 22:00.

W przypadku nieosiągnięcia limitu osób zapisanych będzie możliwość znalezienia się na liście startowej po ówczesnym zapisaniu się w biurze zawodów w godzinach jego funkcjonowania na miejscu imprezy. Opłaty będą wtedy pobierane za pomocą systemu Przelewy24, a formularz wpłaty wyświetla się po dokonaniu zapisów online. Również w terminie do niedzieli, 21 sierpnia do godziny 22:00 można przenosić opłatę startową na rzecz innego zawodnika, ale po zapisaniu się do udziału nie ma możliwości zmiany dystansu – istnieje ona tylko i wyłącznie na tym samym dystansie. Takie sytuacje należy zgłaszać na adres e-mail: championship@nordicwalkingpoland.pl. Pod tym samym adresem należy wysyłać informację o ewentualnej rezygnacji z udziału w zawodach. Można to robić do niedzieli, 31 lipca 2022 roku. Po tym czasie takie prośby i wnioski nie są już przyjmowane.

Z powodu sytuacji, która dzieje się za naszą wschodnią granicą, terminarz tegorocznego cyklu Pucharu Świata uległ dużej modyfikacji. Cztery początkowe etapy zostały odwołane, a premierowa edycja odbyła się w połowie czerwca w Choczewie na terenie Polski. Druga runda zaplanowana jest właśnie w Bełchatowie. Później rywalizacja przeniesie się na Słowację do miejscowości Štrbské Pleso, a w połowie października etap Pucharu Świata odbędzie się w marokańskim Marrakeshu. Możliwe jeszcze, że dwie tegoroczne rundy odbędą się na Węgrzech i we Włoszech, ale obecnie w tej sprawie prowadzone są rozmowy.

źródło: MCS Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz