Home Kronika policyjna Pobili bezdomnych. Grozi im 8 lat więzienia

Pobili bezdomnych. Grozi im 8 lat więzienia

by admin
465 wejść

Do przestępstwa doszło 29 lipca 2022 roku, około godziny 18.00, w domu będącym w budowie w Wólce Łękawskiej, na terenie gminy Bełchatów. Funkcjonariusze o zdarzeniu zostali zawiadomieni, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zgłosiło się dwóch mężczyzn, w wieku 33 i 45 lat. Poinformowali, że zostali pobici przez trzech sprawców. Twierdzili, że są osobami bezdomnymi.

W dniu zdarzenia wspólnie z kolegą przebywali na terenie działki należącej do ich znajomej. Tam zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn. Policjanci rozpoczęli intensywne czynności, aby ustalić sprawców oraz dokładny przebieg zdarzenia. Dzięki wnikliwej pracy, mundurowi szybko ustalili tożsamość napastników. To mężczyźni w wieku 26, 28 i 50 lat. Na teren działki przywiózł ich 41-letni kierowca audi.

Agresorzy używając pałek teleskopowych zadawali pokrzywdzonym uderzenia po całym ciele. Z miejsca zdarzenia uciekli zaraz po pobiciu. Z uwagi na doznane obrażenia wszystkim trzem pokrzywdzonym została udzielona pomoc medyczna. Sprawcy zostali zatrzymani przez kryminalnych już następnego dnia. W wyniku przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych policjanci zabezpieczyli pałki teleskopowe.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego zarzuty w sprawie usłyszało 3 mężczyzn. Za przestępstwo udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawcy mają również zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz