Home Wiadomości Wolne miejsca w bełchatowskich przedszkolach.

Wolne miejsca w bełchatowskich przedszkolach.

by admin
228 wejść

W miejskich przedszkolach jest jeszcze blisko 40 wolnych miejsc. Rodzice, którzy dotąd nie zapisali swojego dziecka, mogą złożyć dokumenty w jednej z trzech placówek: Czwórce, Szóstce lub Dziewiątce. Wnioski w naborze dodatkowym przyjmowane są do 19 sierpnia.

Na dzieci, które do tej pory nie korzystały z opieki przedszkolnej, w dziewięciu prowadzonych przez miasto placówkach czekało 358 miejsc. W czasie naboru zasadniczego nie przyjętych zostało 31 maluchów z Bełchatowa. Ostatecznie wolnych jest jeszcze 38 miejsc: dziesięć w Przedszkolu Samorządowym nr 4, jedenaście w Przedszkolu Samorządowym nr 6, jedno w Przedszkolu Samorządowym nr 7 oraz szesnaście w Przedszkolu Samorządowym nr 9. Oznacza to, że rodzice mogą składać jeszcze wnioski o przyjęcie swojej pociechy właśnie do tych placówek.

– Sytuacja jest komfortowa. Każdy rodzic zainteresowany wychowaniem przedszkolnym dla swojego dziecka znajdzie miejsce dla realizacji tego prawa w naszym mieście. Mowa tu nie tylko o dzieciach mieszkających w Bełchatowie, którym w pierwszej kolejności musimy zagwarantować taką opiekę. Szansę mają także najmłodsi spoza naszego miasta – mówi Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty w bełchatowskim urzędzie miasta.

Druki rekrutacyjne można pobrać bezpośrednio w przedszkolach, w których są jeszcze wolne miejsca, oraz z ich stron internetowych.

Dokumenty można składać do 19 sierpnia. Listy przyjętych, a także nieprzyjętych dzieci, mają być ogłoszone natomiast 24 sierpnia. Do 26 sierpnia rodzice będą mieć czas, aby potwierdzić, że ich pociecha będzie uczęszczać do danej placówki. Ostateczne listy dzieci przyjętych poznamy 29 sierpnia.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz