Home Wiadomości Znane są już projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa

Znane są już projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa

by admin
132 wejść

Znane są już projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. W sumie do magistratu wpłynęło 21 propozycji mieszkańców, z których do kolejnego etapu zakwalifikowano 18.

Zakończył się kolejny etap tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, który pozwala mieszkańcom decydować, na co zostanie przeznaczona część miejskiego budżetu, a konkretnie 1 mln zł. Dzięki temu bełchatowianie mają bezpośredni wpływ na to, jakie inwestycje i programy zostaną zrealizowane w następnym roku. W sumie bełchatowianie nadesłali 21 wniosków, z których 10 to propozycje twarde, czyli inwestycyjno-remontowe. Mowa m.in. o budowie tężni solankowej, siłowni plenerowej, placów zabaw czy przebudowie i rozbudowie parkingów. Z kolei wśród 11 tzw. projektów miękkich znalazły się wnioski dotyczące organizacji akcji prozdrowotnych dla dzieci i młodzieży, festiwali, turniejów czy inicjatyw, których adresatami są bełchatowscy seniorzy.

Wszystkie propozycje mieszkańców zostały przeanalizowane pod względem możliwości ich realizacji. Miasto spośród projektów twardych zakwalifikowało osiem wniosków. Są to: „Modernizacja i przebudowa miejsc postojowych przed blokiem nr 137 na os. Dolnośląskim”, „Budowa parkingu”, „Montaż oświetlenia i/lub monitoring wizyjny wraz z projektem, dokumentacją i materiałami na ogólnodostępnej przestrzeni terenów zielonych”, „Siłownia plenerowa pn. Szczęśliwa 13-tka na osiedlu Przytorze”, „Modernizacja placu zabaw na osiedlu Budowlanych”, „Budowa tężni solankowej na osiedlu Olsztyńskim”, „Naukowy Plac Zabaw – Młodzi odkrywcy” oraz „Przebudowa i rozbudowa parkingu dla mieszkańców bloków 7, 9 i 10 przy ul. I. J. Paderewskiego”.

Jeśli chodzi zaś o propozycje miękkie, to do kolejnego etapu miasto dopuściło 10 projektów: „Badania przesiewowe zdolności psychomotorycznych u dzieci i młodzieży”, „AED – Bełchatów Bezpieczne Miasto”, „Centrum Aktywności Międzypokoleniowej – od juniora do seniora”, „Zdrowy Bełchatów na PLUS”, „Organizacja festiwalu kulturalnego – Młodzi dla sztuki”, „Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dla dzieci”, „Bełchatowski Turniej Szachowy”, „Sercański Ośrodek Rodzin”, „Orkiestrowe granie” i „Osiedlowy trener senioralny”.

Opisy wszystkich zakwalifikowanych projektów można znaleźć na decydujemy.belchatow.pl w zakładce „projekty BO na 2023 rok”.

Komisja weryfikacyjna zdecydowała o odrzuceniu 3 projektów (dwóch twardych i jednego miękkiego). Ich l wraz z uzasadnieniem decyzji znaleźć można na dedykowanej Budżetowi Obywatelskiemu Bełchatowa stronie decydujemy.belchatow.pl w zakładce „projekty BO na 2023 rok”. Zgodnie z regulaminem, autorzy odrzuconych wniosków mogą odwołać się od tej decyzji. Mają na czas do 15 sierpnia.

Ostateczną listę projektów, które poddane zostaną głosowaniu poznamy 26 sierpnia. Samo głosowanie ruszy natomiast 5 września. Co konkretnie zostanie zrealizowane w przyszłym roku, dowiemy się zaś 23 września.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz