Strona domowa Wiadomości W Odrze powstaną nowe mieszkania

W Odrze powstaną nowe mieszkania

by admin
17 wejść

Rusza adaptacja nieużywanych pomieszczeń usługowych w Odrze na mieszkania komunalne. Miasto podpisało umowę z wykonawcą i przekazało plac budowy.

Jeszcze w tym roku w mieście przybędą kolejne mieszkania komunalne. To efekt robót adaptacyjnych, jakie właśnie ruszają w dawnym hotelu robotniczym przy ul. Czaplinieckiej.

– Kilka lokali usługowych w Odrze od pewnego czasu stało pustych. Dlatego też biorąc pod uwagę potrzeby mieszkaniowe naszych mieszkańców podjęliśmy decyzję o przekształceniu tych nieużywanych pomieszczeń na lokale mieszkaniowe. Jeszcze w tym roku powinniśmy pozyskać dodatkowe cztery mieszkania. Co ważne, jedno z nich będzie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Miasto podpisało już umowę z wykonawcą – firmą WIK-BUD – i przekazało plac budowy. W ciągu trzech miesięcy lokale powinny być gotowe. W planach są cztery mieszkania o powierzchni użytkowej od 45 do 47 mkw. Zakres prac jest dość szeroki. To bowiem nie tylko przebudowa samych ścian, budowa ścianek działowych z płyt kartonowo-gipsowych oraz ich pomalowanie czy montaż stolarki drzwiowej. W ramach robót położone zostaną również instalacje elektryczna, wodno-kanalizacyjna i gazowa, a także wentylacja mechaniczna. Ponadto w mieszkaniach zamontowane zostaną toalety, umywalki i zlewozmywaki wraz z bateriami, kabiny natryskowe oraz kuchenki gazowe z piekarnikiem.

Zgodnie z umową wszystkie prace związane z przebudową lokali usługowych w Odrze na mieszkania powinny zakończyć się w listopadzie.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X