Home Sport Grupa kibiców Widzewa na meczu GKS Bełchatów w Kleszczowie

Grupa kibiców Widzewa na meczu GKS Bełchatów w Kleszczowie

by admin
153 wejść

Na terenie powiatu bełchatowskiego policjanci namierzyli kilkudziesięcioosobową grupę pseudokibiców, którzy dążyli do konfrontacji z grupą przeciwną. Funkcjonariusze tym samym zapobiegli planowanemu starciu. Samo spotkanie na boisku drużyn piłkarskich przebiegło bez zakłóceń.

10 sierpnia 2022 roku bełchatowscy policjanci prowadzili działania związane z zabezpieczeniem meczu o mistrzostwo IV ligi pomiędzy drużynami LKS Omega Kleszczów  a Fundacja Akademia GKS Bełchatów, rozgrywanym na stadionie w Kleszczowie. Monitorowane były drogi dojazdowe i punkty postoju kibiców. Na bieżąco funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców analizowali wszystkie uzyskiwane informacje.

Przed rozpoczęciem rozgrywek policjanci ustalili, że pseudokibice Widzewa Łódź będą dążyć do konfrontacji siłowej z pseudokibicami GKS Bełchatów. Jednocześnie na terenie stadionu w Kleszczowie pojawiła się grupa pseudokibiców. Zachowanie osób z zasłoniętymi twarzami w barwach Widzewa Łódź jednoznacznie wskazywało, że szukają bezpośredniej konfrontacji z kibicami drużyny przeciwnej. Na miejsce natychmiast zostały skierowane zwiększone siły policyjnych patroli. Na widok radiowozów grupa zamaskowanych  mężczyzn zaczęła pośpiesznie przechodzić przez trybuny i opuszczać stadion, przeskakując przez ogrodzenie.

W takiej sytuacji, aby zapobiec konfrontacji siłowej pomiędzy pseudokibicami, jednocześnie został opóźniony przejazd na mecz kibiców GKS. Na miejsce w krótkim czasie dotarli  funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, oraz patrole z jednostek ościennych. Wszyscy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem imprezy sportowej. Policjanci z komendy  w Bełchatowie swoje siły skupili wokół pseudokibiców Widzewa, którzy z zasłoniętymi twarzami w kominiarkach uciekali przez pola. Mundurowi błyskawicznie zlokalizowali ich pojazdy, które ukryte były w zaroślach, na obrzeżach Kleszczowa.

Na widok policjantów pseudokibice próbowali uciekać, jednak bezskutecznie. Policjanci wylegitymowali wszystkich agresorów, niedopuszczając jednocześnie na jakiejkolwiek chuligańskiej konfrontacji. Mecz odbył się bez jakichkolwiek zakłóceń.

[ngg src=”galleries” ids=”6″ display=”basic_thumbnail”]

W czasie tych działań policjanci interweniowali wobec kierowcy jaguara, który chcąc uniknąć policyjnej kontroli, nie reagował na wydawane przez mundurowych przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia do zatrzymania pojazdu. Stróże prawa szybko udaremnili mu próbę ucieczki.

Takim zachowaniem mężczyzna naraził się na odpowiedzialność karną. Uciekinierem okazał się 32-letni  łodzianin, wraz z nim podróżowało czterech pasażerów, mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Finalnie kierowca stracił prawo jazdy, poniesie też odpowiedzialność karną za przestępstwo niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz