Home Sport Puchar Polski w Nordic Walking już w najbliższy weekend.

Puchar Polski w Nordic Walking już w najbliższy weekend.

by admin
134 wejść

Już za tydzień w Bełchatowie odbędzie się drugi etap Pucharu Świata Nordic Walking. W naszym mieście wystartują zawodnicy z różnych stron świata, zarówno zawodowcy, jak i amatorzy.

Zawody uroczyście otwarte zostaną w piątek, 26 sierpnia. Uroczystości towarzyszyć będzie specjalna oprawa, zostaną wniesione również flagi państw, których reprezentanci spróbują swoich sił w bełchatowskiej odsłonie Pucharu.

– Hala Energia, w której właśnie się znajdujemy, na co dzień jest areną zmagań mistrzów siatkarskich. Już za siedem dni będzie miejscem zmagań mistrzów nordic walking. Przygotowania do gali otwarcia Pucharu Świata Nordic Walking idą pełną parą i już teraz nie możemy się doczekać dnia, kiedy będziemy mogli jak najlepiej ugościć wszystkich państwa w tym obiekcie – powiedział Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Zawodnicy na linii startu staną natomiast w sobotę, 27 sierpnia. Sportowcy spotkają się na terenach Powiatowego Centrum Sportu, gdzie będą wyznaczone trasy. Rywalizacja będzie prowadzona na trzech dystansach: 5, 10 i 21 kilometrów. Na najkrótszym z nich nie obowiązuje limit wiekowy, uczestnicy pokonują je samodzielnie bez pomocy opiekuna. By wystartować na dystansie 10 km zawodnik musi mieć ukończone 16 lat, zaś na 21 km trzeba być już pełnoletnim. Na regulaminowo zapisanych zawodników czekać będzie pakiet startowy, a w nim m.in. pamiątkowa koszulka, numery startowe, bon na posiłek regeneracyjny w dniu zawodów, woda. Dla tych, którzy ukończą dystans także medal finishera. Zwycięzcy kategorii Open oraz poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają również puchary specjalnie zaprojektowane na bełchatowski etap międzynarodowych zawodów.

źródło: UM Bełchatów/ AP/ADA

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz