Home Sport Setki rowerzystów na Pikniku PGE.

Setki rowerzystów na Pikniku PGE.

by admin
180 wejść

To był aktywny weekend w Bełchatowie. W sobotę, 17 września, odbył się Energetyczny Piknik Rodzinny pod hasłem „Każdy rower jest dobry”, którego inicjatorem i głównym sponsorem była spółka PGE Górnictwo i Energetyka z Grupy PGE. Dla uczestników imprezy gotował Karol Okrasa.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym wielką rowerową paradę, w której kilkuset mieszkańców Bełchatowa przejechało ulicami miasta. Od godziny 12.00 na bełchatowskim Placu Narutowicza pojawiali się rowerzyści i okoliczni mieszkańcy. Wśród uczestników sobotniego pikniku nie zabrakło członków zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – Andrzeja Legeżyńskiego, prezesa zarządu, oraz wiceprezesów Norberta Grudnia i Sławomira Podkówki.

W pikniku wzięła udział także poseł Małgorzata Janowska. Dla pierwszego tysiąca uczestników rowerowej przejażdżki, która była głównym wydarzeniem sobotniego pikniku, nie zabrakło bezpłatnych, okolicznościowych koszulek z logiem i hasłem
imprezy. W wydarzeniu aktywnie udział wzięła Skra Bełchatów i Akademia GKS Bełchatów, które przygotowały sportowe strefy. W plenerowym miasteczku, zorganizowanym przez bełchatowską policję i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego można było wyrobić kartę rowerową, a najmłodsi mogli zajrzeć do wnętrza wozu strażackiego.

[ngg src=”galleries” ids=”11″ display=”basic_thumbnail”]

Głównym punktem pikniku była rowerowa parada, do udziału w której PGE GiEK zaprosiła wszystkich mieszkańców bez względu na wiek i kondycję fizyczną. O godz. 15:00 rowerowy peleton w spokojnym tempie wyruszył w kilkunastokilometrową trasę ulicami Bełchatowa i okolicznych miejscowości. Wielki aplauz uczestników pikniku wzbudził Karol Okrasa, który zaprezentował swoje kulinarne umiejętności i częstował uczestników przygotowanym na wielkiej patelni energetycznym posiłkiem.

Z kolei wypieków z jabłkami można było spróbować na stoisku Urzędu Miasta Bełchatowa promującym Festiwal Sztuki Jabłka.

źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz