Home Wiadomości Pieniądze dla mieszkańców na zielone źródła energii

Pieniądze dla mieszkańców na zielone źródła energii

by admin
174 wejść

Miasto Bełchatów, które znalazło się na liście rezerwowej, otrzyma jednak ponad 9 mln zł na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Mieszkańcy, którzy zgłosili się do programu, będą mogli skorzystać z dotacji sięgającej 85 proc. kosztów netto, na założenie instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła czy kotłów na biomasę.

Chodzi o ogłoszony w tamtym roku program na unijne dofinansowanie OZE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Miasto Bełchatów przystąpiło do konkursu i zebrało ponad 350 chętnych mieszkańców, którzy w ramach tego dofinansowania zadeklarowali chęć wybudowania na swoich posesjach instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła czy kotłów na biomasę.

Miejski wniosek przeszedł pozytywnie weryfikację, jednak w pierwszym rozdaniu znalazł się na liście rezerwowej. W do urzędu wpłynęła informacja o tym, że zwiększona została pula na to zadanie i w związku z tym Miasto Bełchatów otrzyma ponad 9 mln zł. To oznacza, że mieszkańcy, którzy złożyli wnioski, mogą skorzystać z dofinansowania i za 15 proc. wartości netto plus VAT będą mogli u siebie zainstalować Odnawialne Źródła Energii.  

– Dzwonimy do tych osób, informując, że program będzie realizowany. Sprawdzamy, czy mieszkańcy, którzy zgłosili się do programu, są nadal zainteresowani otrzymaniem dotacji. Jeśli jeszcze ktoś, kto złożył wniosek w ubiegłym roku, nie został poinformowany, proszony jest o kontakt telefoniczny z nami – mówi Jakub Berłowski koordynator Zespołu Rozwoju Miasta. Numer kontaktowy to 44 733 51 46 lub 44 733 51 44. Czynny jest w godzinach pracy urzędu.

Na etapie zbierania wniosków chęć skorzystania z dofinansowania złożyło 340 osób zainteresowanych montażem u siebie instalacji fotowoltaicznej, ponad 50 pompami ciepła i 7 kotłami na biomasę. Niektórzy zadeklarowali chęć skorzystania z dwóch źródeł OZE.

źródło: UM Bełchatów/ KR

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz