Home Wiadomości Nowa propozycja dla rodzin i nie tylko

Nowa propozycja dla rodzin i nie tylko

by admin
114 wejść

Kolejny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego został zrealizowany. Przy parafii na os. Dolnośląskim otwarto Sercański Ośrodek Rodzin. Można w nim znaleźć wsparcie psychologa i terapeuty, ale także porozmawiać, poczytać książkę czy obejrzeć film. Przy ośrodku powstała bowiem również kawiarenka.

Zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa zakłada kompleksowe wsparcie nie tylko dla rodzin, ale też osób indywidualnych. W planach są konsultacje z fachowcami różnych specjalności. Poradnia będzie świadczyć usługi nieodpłatne, ale również płatne. – Przyjmuje tutaj psycholog i terapeuta uzależnień. Mamy również psychologów wspierających rodziny w kryzysie. Tak więc każdy bełchatowianin, który zmaga się z jakimkolwiek problemem, może do nas przyjść. Na pewno znajdzie u nas pomoc, zrozumienie i wsparcie – tłumaczy Ewa Skorupa, wnioskodawca projektu Sercański Ośrodek Rodzin.


Ważną częścią otwartego właśnie ośrodka jest parafialna kawiarenka, w której można napić się kawy i zjeść ciasto, ale nie tylko. – Można tutaj poczytać książki czy obejrzeć film. Dla mnie jest to także taka przestrzeń, której do tej pory brakowało. Miejsce, w którym bez żadnego dystansu możemy się spotkać z parafianami, ale nie tylko. Mile widziane są u nas zarówno osoby wierzące, jak i niewierzące. Takie bezpośrednie rozmowy przyniosą z pewnością dużo dobra – podkreśla ks. Stanisław Jaskuła, proboszcz parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary na os. Dolnośląskim.


Podobnego zdania są także bełchatowianie, którzy zawitali do kawiarenki w dniu jej otwarcia. – Brakowało takiego miejsca, w którym można na spokojnie usiąść, napić się dobrej kawy i zwyczajnie porozmawiać. Szczególnie teraz, po dwóch latach pandemii, widać wyraźną potrzebę odbudowania relacji społecznych. Myślę, że ta kawiarenka jest na to doskonałą odpowiedzią – mówił pan Tomasz, który odwiedził kawiarenkę wspólnie z żoną.

źródło: UM Bełchatów/AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz