Home Wiadomości Łącznik Kopeckiego już przejezdny

Łącznik Kopeckiego już przejezdny

by admin
124 wejść

Dwa największe bełchatowskie osiedla połączone. Miasto zakończyło budowę łącznika między Okrzei a Dolnośląskim. Oprócz nowej drogi powstał most na Rakówce, a także chodniki i ścieżka rowerowa.

Przejazd z jednego brzegu Rakówki na drugi jest teraz szybki i sprawny. Kierowcy, którzy chcą dojechać z ulicy Okrzei do Wojska Polskiego nie muszą już kierować się w stronę Armii Krajowej czy Kościuszki. Teraz mają do dyspozycji bezpośrednią drogę. Łącznik, bo o nim mowa, został oddany do użytku cztery miesiące przed planowanym terminem.

– Inwestycję oddaliśmy do użytku kilka miesięcy wcześniej niż pierwotnie zakładaliśmy, cieszę się, że udało się ją poprowadzić tak sprawnie i szybko. Jestem pewna, że dla wielu kierowców będzie to duże komunikacyjne ułatwienie. Powstała ulica z pewnością poprawi ruch w tej części miasta, pomoże też rozładować korki, które dość często tworzą się w okolicach targowiska – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

W ramach inwestycji pomiędzy targowiskiem miejskim a os. Okrzei powstała mierząca blisko pół kilometra droga. Ma ona zmienną szerokość od 6 do 8 metrów. Dodatkowo miasto wybudowało most na rzece Rakówce oraz obustronne chodniki. Nowa ulica została oświetlona, a w obrębie ulicy Okrzei wybudowana została ścieżka rowerowa. Całość została odwodniona, położono kanalizacje: wodociągową, sanitarną i deszczową. Wszystkie roboty kosztowały miasto niemal 6,5 mln zł. Realizacja zadania możliwa była dzięki środkom zewnętrznym, jakie pozyskała prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. A mowa o niebagatelnej kwocie, bo o blisko 4 mln zł. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

źródło UM Bełchatów/AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz