Home Kulinaria Kolejny miejski jarmark ze smakami e Bełchatowie [ZDJECIA]

Kolejny miejski jarmark ze smakami e Bełchatowie [ZDJECIA]

by admin
42 wejść

Zdrowa, ekologiczna żywność prosto od producenta, przetwory, miody i pachnące wędliny – w każdy ostatni piątek miesiąca Plac Wolności zamienia się w prawdziwy Jarmark Smaku. Kolejna okazja do kupienia regionalnych produktów będzie 26 maja.

Przed nami kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia, jakim jest bełchatowski Jarmark Smaku. Jego poprzednie odsłony okazały się strzałem w dziesiątkę – inicjatywa prezydent Marioli Czechowskiej spotkała się z dużym odzewem zarówno bełchatowian, jak i lokalnych przetwórców.

Podobnie, jak poprzednio, także w maju wystawcami będą lokalni rolnicy i przetwórcy. – Dziś coraz chętniej poszukujemy zdrowych I ekologicznych produktów. Stąd pomysł, aby zorganizować właśnie taki jarmark. Dzięki temu mieszkańcy mogą w jednym miejscu kupić żywność bezpośrednio od producenta. Jednocześnie chcemy promować naszych lokalnych rolników oraz przetwórców i w ten sposób wspierać rodzimy rynek – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego Urzędu Miasta.

W każdy ostatni piątek miesiąca na placu Wolności królują m.in. miody, sery, wędliny, przyprawy, zioła, soki, nabiał, przetwory czy słodycze. W ofercie wystawców coś dla siebie znajdą także zwolennicy naturalnych kosmetyków. Nie brakuje bowiem stoisk z mydłami, balsamami do ciała czy olejkami.

Strefa rolniczego handlu daje również możliwość bezpośredniego spotkania kupujących z producentami regionalnych produktów, którzy często okazują się entuzjastami stale ulepszającymi swoja ofertę. Jak sami podkreślają, możliwość natychmiastowej wymiany opinii z klientami oraz poznanie ich oczekiwań są dla nich niezwykle cenne. – Fajnie, że takie eventy są organizowane, bo to świetna okazja do spróbowania właśnie czegoś nowego. Okazuje się, że można wyjść z takiej rutyny jedzenia wciąż tego samego a żywność może być przygotowywana na przeróżne, smaczne sposoby – mówi pani Sylwia, która wystawia swoje produkty na bełchatowskim Jarmarku Smaku.

Najbliższa okazja do zrobienia zakupów na placu Wolności będzie w piątek, 26 maja. Stragany będą dostępne od godz. 11:00 do 17:00. Zapraszamy! Kolejne Jarmarki Smaku natomiast odbędą się 30 czerwca, 28 lipca i 25 sierpnia. 

źródło: UM Miasta/AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz