Home Kronika policyjna Diler narkotyków zatrzymany

Diler narkotyków zatrzymany

by admin
77 wejść

2 sierpnia 2023 roku śledczy z Komisariatu Policji w Zelowie, wykonując czynności służbowe w sprawie prowadzonego postępowania pojechali pod jeden z adresów w mieście. Chcieli rozmawiać z 33-latkiem. Funkcjonariuszom drzwi mieszkania otworzył jeden z domowników informując, że mężczyzna jest w swoim pokoju.

Kiedy mundurowi przekroczyli próg domu usłyszeli hałas między innymi świadczący, że zelowianin nie chce spotkania ze stróżami prawa. Mężczyzna zamknął drzwi pokoju na klucz, a odgłosy otwieranego okna lub drzwi dowodziły, że próbuje on ucieczki. W tej sytuacji policjanci natychmiast wybiegli na zewnątrz budynku. Zobaczyli wówczas podejrzewanego, który wydostał się z domu innym wyjściem i uciekał przed spotkaniem z policjantami. Po pieszym pościgu 33-latek został zatrzymany.

Zelowianin znany jest w środowisku policyjnym z wcześniejszych konfliktów z prawem. Po przeszukaniu kieszeni zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli przy nim piętnaście dilerek, w których znajdowały się środki zakazane ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Badania narkotesterami wykazały, że to marihuana i amfetamina, wszystko w łącznej ilości ponad 12 gramów. Podejrzany usłyszał już zarzuty przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Tym razem mężczyzna odpowie w warunkach recydywy co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz