Home Edukacja 40-lecie „Ósemki”.

40-lecie „Ósemki”.

by admin
27 wejść

40 lat minęło… „Ósemka” świętuje jubileusz istnienia. Takie wydarzenia jednoczą uczniów, absolwentów i nauczycieli. To także okazja do wspomnień, gratulacji i życzeń. I tak właśnie było podczas uroczystej gali, jaka z okazji 40-lecia istnienia odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8. Dyrektor placówki, Maria Łazuga, podkreśliła, że historia „Ósemki” to to historia pasji, nauki i rozwoju.

– Dziś przypominamy sobie zapisane karty 40-letniej historii naszej szkoły. „Ósemka” nigdy nie była tylko szkołą czy instytucją, tylko zwartą społecznością tworzoną przez kolejne pokolenia uczniów i ich rodziców, a także nauczycieli, którzy oddali szkole swoje umiejętności, doświadczenie i serce. Wokół naszej szkoły zawsze gromadziły się osoby twórcze, kreatywne oraz otwarte, a przede wszystkim wrażliwe na potrzeby dziecka. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się stworzyć naszą szkołę taką, jaką widzimy ją dzisiaj, dbającą o indywidualne potrzeby każdego ucznia oraz otwartą na inicjatywy rodziców, przyjazną, bezpieczną oraz nowoczesną –powiedziała dyrektor Łazuga.

Na uroczystości zorganizowanej z okazji rubinowego jubileuszu SP nr 8 pojawili się także goście. Wśród zaproszonych byli także wiceprezydenci Bełchatowa – Dariusz Matyśkiewicz oraz Łukasz Politański. Nie szczędzili oni słów uznania i podziękowań za wybitne osiągnięcia dydaktyczne oraz wychowawcze szkoły.

– Uczniom Szkoły Podstawowej nr 8 życzę, aby ich szkoła była miejscem, które zawsze będą wspominać jak najlepiej, zawsze z uśmiechem i estymą. Aby przyjaźnie, które tu zawierają, trwały całe życie. Życzę również wszystkiego, co najlepsze pracownikom placówki. Całej kadrze pedagogicznej a także obsłudze. Spełnienia wszystkiej marzeń, placów i zamierzeń, a także pomyślności w życiu osobistym i zawodowym – powiedział wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

Z okazji 40-lecia szkoły odczytany został także list gratulacyjny prezydent Marioli Czechowskiej.

„To przepiękny jubileusz. Święto całej społeczności szkolnej – wszystkich, którzy przez te cztery dekady budowali, rozwijali, tworzyli i wciąż swoim zaangażowaniem oraz pracą przyczyniają się do rozwoju „Ósemki”. (…) To Państwa zasługa – Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców, Pracowników. Dziękuję za cierpliwość, otwartość, wyrozumiałość i kreatywność, a także za trud oraz wysiłek, jakie wkładacie w pracę z młodymi bełchatowianami. Dziękuję, że dzielicie się swoją wiedzą i doświadczeniem, że pokazujecie młodzieży, jakie wartości są cenne i jak być dobrym człowiekiem. (…) z całego serca gratuluję tego pięknego jubileuszu, dotychczasowych wyników, dokonań i osiągnięć. Życzę, aby kolejne lata były równie owocne, co poprzednie. Niech przynoszą satysfakcję oraz zadowolenie uczniów, rodziców i całej kadry SP nr 8. Wszystkiego dobrego!” – czytamy w liście prezydent Marioli Czechowskiej.

Podczas spotkania była też część artystyczna. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Jak na jubileusz przystało – był także urodzinowy tort.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz