Home Wiadomości Ulica Daleka, Wiosenna, Zimowa i Górnicza będzie przebudowana

Ulica Daleka, Wiosenna, Zimowa i Górnicza będzie przebudowana

by admin
30 wejść

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców osiedla Politanice. Miasto przystępuje do opracowania dokumentacji technicznej na budowę dróg w ulicach Dalekiej, Wiosennej, Zimowej i Górniczej.

To kolejny krok do tego, aby poprawić warunki komunikacyjne w naszym mieście. Tym razem chodzi o osiedle Politanice. Zaczynamy od dokumentacji dla tej inwestycji. Obejmie ona nie tylko budowę samych dróg, ale też wszystkich sieci. Powstaną również ścieżki rowerowe i chodniki. Dlatego na realizację tego dużego zadania będziemy się starać o środki zewnętrzne – tłumaczy wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Dokumentacja dotyczyć będzie czterech ulic w osiedlu Politanice. Chodzi konkretnie o Daleką, Wiosenną, Zimową i Górniczą w Bełchatowie. W ramach opracowania wykonawca zobowiązany jest m.in. do przygotowania projektu budowy i przebudowy wspomnianych dróg wraz z odwodnieniem, zjazdami, chodnikami i dojściami do furtek. Zaplanuje ponadto sieć wodociągową oraz kanalizacje sanitarną i deszczową. Dodatkowo opracuje projekt ścieżki rowerowej oraz ciągu pieszo-rowerowego. Na tym jednak nie koniec. W dokumentacji technicznej znajdzie się także projekt budowy oświetlenia ulicznego.

Koncepcja ma być przygotowana w dwóch wariantach wraz z określeniem szacunkowych kosztów każdego z nich. Zgodnie z umową na przygotowanie dokumentacji wykonawca ma 18 miesięcy.

źródło: UM Bełchatów/AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz