Home Kronika policyjna Uciekała przed policją bo była pijana.

Uciekała przed policją bo była pijana.

by admin
389 wejść

Policja zatrzymała amatorkę jazdy na podwójnym gazie. Najpierw jednak kobieta uciekła przed kontrolą drogową. Okazało się, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Sytuacja miała miejsce 14 stycznia na terenie gminy Szczerców. Funkcjonariusze patrolujący rejon służbowy zauważyli, że z jadącego przed nimi pojazdu marki opel astra, wyrzucono szklaną butelkę, która rozbiła się o jezdnię. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli. Pomimo włączenia sygnałów błyskowych i dźwiękowych, auto nie zatrzymało się. Wręcz przeciwnie – kierująca przyspieszyła i zaczęła się oddalać.

Pościg nie trwał długo. Pojazd zatrzymano na prywatnej posesji w miejscowości Podklucze. Okazało się jednak, że kobieta postanowiła się nie poddawać. Nie zwracała uwagi na sygnały wydawane przez funkcjonariuszy. Poruszała się pojazdem naprzemiennie: w przód i w tył. Ostatecznie pomogła interwencja funkcjonariusza, który wskoczył do auta od strony pasażera. Uciekinierka to 40-letnia mieszkanka gm. Szczerców. Kobieta była pijana.

Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 2 promile. Funkcjonariusze na miejscu zatrzymali jej uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

pokahontaz

 

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz