Home Kronika policyjna Pirat w Seiciento

Pirat w Seiciento

by admin
387 wejść

Podczas niedzielnych ogólnopolskich działań „Prędkość” policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali po pościgu 25-letniego kierowcę seicento, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli, a później próbował uciec mundurowym. Dodatkowo okazało się, że kierowca miał 0,44 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

25 lutego 2018 roku od wczesnych godzin rannych policjanci z bełchatowskiej drogówki prowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”.  W tym czasie mundurowi skontrolowali 91 kierujących pojazdami, spośród których aż 78 przekroczyło dozwoloną prędkość.

Podczas kontroli w miejscowości Dubie, gmina Szczerców, policjanci „namierzyli” seicento, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zasygnalizowali kierowcy, aby się zatrzymał. Ten jednak zignorował policyjne sygnały, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Szczercowa. Policjanci ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po przejechaniu kilkuset metrów był już w rękach stróżów prawa. Jak się okazało, 25-letni kierowca fiata złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do grudnia 2019 roku i kierował w stanie po użyciu alkoholu. Odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

info: belchatow.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz