Strona domowa Regionalne Przedszkole za 14,5 baniek

Przedszkole za 14,5 baniek

by admin
320 wejść

Blisko 7 milionów złotych przeznaczy kleszczowski magistrat na dokończenie robót budowlanych, rozpoczętych i niedokończonych przez kielecką firmę Dorbud. Oficjalną przyczyną zerwania umowy były duże opóźnienia w pracach budowlanych.

Przypomnijmy, że Dorbud i szef gminnej jednostki złożyli podpisy pod umową na początku 2016 roku. Łączna kwota za wykonanie usługi miała wynosić 14,5 mln.

Podczas gdy ta sama firma wybudowała w Warszawie przedszkole dla 250 maluchów za kwotę niewiele ponad 8 mln, kleszczowska, mniejsza o 50 miejsc placówka, okazuje się o wiele droższa. Skąd ta różnica?

Budowę przedszkola zakończy firma MTM Budownictwo z siedzibą w Tarnowie, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę wykonania zadania pod klucz.

Do wykonania w budynku pozostały prace wykończeniowe, m.in.: tynkarska obróbka okien, położenie tapet, malowanie ścian, dokończenie prac glazurniczych, montaż sufitów podwieszanych oraz ułożenie wykładzin.

Konieczne będzie zakupienie mebli i wyposażenia kuchni. W przetargowej specyfikacji jest też mowa o dokończeniu prac elewacyjnych i dekarskich.

Wszystkie instalacje techniczne zostały doprowadzone do budynku i rozprowadzone po pomieszczeniach. Firma MTM Budownictwo będzie musiała dokończyć prace instalacyjne z zakresu elektryki (w tym instalację fotowoltaiczną) oraz prace z zakresu instalacji sanitarnych. Najwięcej robót na zewnątrz będzie przy zagospodarowaniu rozległego terenu wokół budynku (chodniki, parkingi, zieleń, plenerowy amfiteatr, górka saneczkowa) i przy wykonaniu placów zabaw o nawierzchni poliuretanowej.

http://sc-architekci.pl

http://kleszczow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz