Home Kronika policyjna 36 bandytów (JEDNORĘKICH) wpadło w ręce policji

36 bandytów (JEDNORĘKICH) wpadło w ręce policji

by admin
441 wejść

Łódzcy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Komendy Miejskiej Policji wspólnie zabezpieczyli 36 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Zarekwirowano również osprzęt i części zamienne do maszyn hazardowych oraz dokumentację dotyczącą organizowania nielegalnych gier.Właścicielom zatrzymanych urządzeń grozi łączna kara pieniężna w wysokości 3.600.000,00 złotych tj. po 100 tys. zł. od jednego automatu oraz nawet do trzech lat pozbawienia wolności za urządzanie nielegalnych gier hazardowych.

Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że w magazynach na terenie dwóch łódzkich dzielnic: Górnej i Polesia mogą być przechowywane nielegalne urządzenia do gier hazardowych. Ustalili również siedzibę bura firmy organizującej nielegalne gry, korzystającej z magazynów.

Do wytypowanych wcześniej miejsc funkcjonariusze I Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego wkroczyli wraz z policjantami 17 kwietnia 2018 roku na podstawie nakazu wydanego przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Górna.

W pierwszym ze skontrolowanych pomieszczeń, w magazynie mieszczącym się w pofabrycznych budynkach na Górnej, funkcjonariusze zarekwirowali 24 nielegalne automaty do gier oraz części do urządzeń, w tym 11 monitorów, i narzędzia do ich serwisowania oraz fakturę za wynajem pomieszczenia. W momencie wejścia kontrolujących do magazynu jedno z urządzeń było włączone do prądu, gotowe do pracy. Na miejscu zastano również dwóch mężczyzn. Jak się okazało był to szef firmy organizującej nielegalne gry hazardowe i jego pracownik. Mężczyźni najprawdopodobniej przyjechali po urządzenia i w chwili kontroli testowali właśnie jeden z automatów.

Na włączonym do sieci energetycznej urządzeniu funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment procesowy, który dowiódł, że testowana maszyna jest automatem do gier hazardowych.

Drugi skontrolowany tego dnia magazyn z nielegalnymi automatami znajdował się na terenie prywatnej posesji na łódzkim Polesiu. W metalowym kontenerze funkcjonariusze odkryli  12 sztuk automatów do gier hazardowych oraz części i  klucze serwisowe do automatów.

Równolegle przeszukano biuro firmy, do której należały zabezpieczone automaty hazardowe. W pomieszczeniach zabezpieczono m.in. umowy najmu lokali znajdujących się na terenie Łodzi, w których wcześniej zatrzymywano nielegalne automaty oraz laptop, należący do firmy.

W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe, które wyjaśni wszystkie okoliczności sprawy i ustali odpowiedzialność poszczególnych osób zaangażowanych w nielegalny proceder.

Krajowa Administracja Skarbowa po raz kolejny przypomina, że za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji czy zezwolenia, grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Zabronione jest również posiadanie nielegalnych urządzeń o do gier hazardowych.  Grozi za to surowa kara pieniężna,  tj. 100 tys. zł od jednego urządzenia. Płaci ją nie tylko osoba wstawiająca automat, ale także właściciel lokalu, w którym stoi maszyna.

źródło: lodz.policja.gov.pl

foto: pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz