Home Polityka Pierwsza Dama w Dąbrowie Rusieckiej.

Pierwsza Dama w Dąbrowie Rusieckiej.

by admin
452 wejść

Okrągły jubileusz 40 lecia istnienia Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej to wyjątkowe wydarzenie dla byłych jak i obecnych wychowanków placówki. Tym bardziej, że swoją obecnością zaszczyciła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Oficjalnie uroczystości jubileuszowe zaczęły się równo o godzinie 14 lecz żona prezydenta Andrzeja Dudy do Dąbrowy Rusieckiej przybyła dużo wcześniej. Dzieci oprowadziły prezydentową po budynku w którym mieszkają, zaprosiły do swoich pokoi i opowiadały o tym jak wygląda ich codzienne życie w Domu Dziecka.

Na oficjalną uroczystość zorganizowaną w sąsiadującej z ośrodkiem remizie strażackiej przybyli przedstawiciele instytucji, parlamentarzyści, organizacje, zaprzyjaźnione firmy i najważniejsi w tym dniu, byli i obecni wychowankowie Domu Dziecka.

Agata Kornhauser-Duda na wstępie uroczystości podziękowała za zaproszenie i w towarzystwie dzieci obejrzała występ artystyczny przygotowany przez najmłodszych podopiecznych ośrodka.

To nie było pierwsze spotkanie dzieci z Pierwszą Damą. Już dwukrotnie wychowankowie ośrodka mieli okazję poznać prezydentową w Warszawie. W trakcie jednej z wizyt Pani dyrektor Lidia Szymańska zaprosiła Agatę Kornhauser-Dudę na jubileusz 40 lecia do Domu Dziecka i właśnie wczoraj Pani Prezydentowa skorzystała z zaproszenia.

Na jubileuszu 40-lecia Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej obecny był Marian Rainczuk, dyrektor KWB Bełchatów, który oprócz przekazania na ręce Pani Dyrektor Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej listu gratulacyjnego od prezesa PGE GiEK Sławomira Zawady, powiedział Pierwszej Damie obecnej na uroczystości, że  Jestem przekonany, że podopieczni Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej wyrosną na mądrych i odpowiedzialnych ludzi, jakich w przyszłości będzie potrzebowała Kopalnia Bełchatów, która jest największym i, co najważniejsze, dobrym pracodawcą w regionie bełchatowskim oraz że dokłada wszelkich starań aby była też największym pracodawcą w rejonie złoczewskim. 

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz