Home Województwo Pożar elektroodpadów w Piotrkowie Trybunalskim

Pożar elektroodpadów w Piotrkowie Trybunalskim

by admin
421 wejść

Wieczorem w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Topolowej wybuchł pożar. Najprawdopodobniej palą się elektrośmieci, ponieważ ogień wybuchł na terenie zakładu przetwarzania zużytego sprzętu agd. Z ogniem walczy 15 zastępów straży pożarnej.

Powierzchnia, nad którą muszą zapanować to 1600 metrów. Jeden strażak doznał obrażeń, na szczęście niegroźnych.   – Informację o pożarze otrzymaliśmy około godziny 20.00, w tej chwili trudno powiedzieć, co było przyczyną pożaru, póki co próbujemy go opanować. Mamy małe problemy z wodą, ponieważ działamy na dwóch odcinkach bojowych, od południowej i północnej strony tej hali. Pali się przede wszystkim pianka poliuretanowa i tworzywa sztuczne, dlatego bardzo trudno to ugasić. Dym jest mocno nagrzany i szybko unosi się do góry, ale lepiej pozamykać okna. Myślę, że gaszenie zajmie nam co najmniej kilka godzin – powiedział mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Początkowo strażacy mieli problem z dojazdem na miejsce przez otaczających je gapiów. Z pomocą przyszła im piotrkowska policja. W pobliżu miejsca zdarzenia tworzyły się spore korki.

Hale zakładu przetwarzania zużytego sprzętu agd, na terenie którego prowadzony jest m.in. recykling urządzeń chłodniczych, niemal doszczętnie spłonęły.

Właścicielka zapewniła nas, że oprócz zużytego sprzętu agd na terenie zakładu nie znajduje się nic niebezpiecznego, powiedziała także, że nie tak dawno musiała przeganiać stamtąd narkomanów – jak to ujęła, więc być może oni nieświadomie zaprószyli ogień. Zakład był ubezpieczony. Żaden pracownik nie ucierpiał, ponieważ od 16.00 zakład był nieczynny.

źródło: http://epiotrkow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz