Home Polityka Dlaczego tak późno, pani prezydent?

Dlaczego tak późno, pani prezydent?

by admin
357 wejść

W ostatnich tygodniach szefowa Urzędu Miasta Bełchatowa, prezydent Mariola Czechowska, bardzo się uaktywniła. Do tej pory przy sprawach ważnych dla miasta można jej było szukać ze świecą.

Przez ponad trzy lata praktycznie nie opuszczała swojego gabinetu, by nagle, na cztery miesiące przed wyborami, przypomnieć sobie o mieszkańcach. I tak w ostatnim czasie organizuje coraz liczniejsze konferencje prasowe, jest widoczna dosłownie wszędzie. To znak, że kampania wyborcza i zabieganie o głosy bełchatowian ruszyły pełną parą.

Jak dotąd pani prezydent nie potrafiła znaleźć czasu dla swoich wyborców, w nieskończoność przekładała spotkania z dziennikarzami, by ostatecznie po półrocznym zwodzeniu zainteresowanych je odwoływać. Nawet próba nagrania krótkich świątecznych życzeń dla mieszkańców miasta kończyła się podobnie – ważniejsze okazywały się jakieś imieniny, umówione spotkanie, czy inna równie absurdalna wymówka.

Wreszcie nadszedł moment, w którym Mariola Czechowska zdecydowała o ponownym kandydowaniu na fotel prezydenta i wyszła do ludzi. Od tej chwili zagląda na niemal każdą imprezę czy uroczystość organizowaną przez urząd miasta. Jest, bywa, pokazuje się… Pojawia się „z gospodarską wizytą” na trzy minuty, jedynie po to, by kamery mogły uwiecznić jej „aktywność”.

Ale już problem nieprzyjemnych zapachów z oczyszczalni ścieków, dokuczający najdotkliwiej mieszkańcom osiedla Binków, zdaniem pani Marioli nagle zniknął – przestał istnieć a smród się ulotnił. Mieszkańcy miasta, od najmłodszych po seniorów, wiedzą, że miastem rządzi pani prezydent. Merytoryczny poziom tych rządów nie jest już jednak dla wszystkich tak oczywisty.

A lista grzeszków szefowej jest bardzo długa i nie sposób jej tutaj wyliczać. Specjaliści od wystąpień i wizerunku zatrudnieni przy Kościuszki 1 gorliwie zabrali się do roboty. Chwała im za to.

Czy cierpiący obecnie na nadmiar pracowników dział promocji będzie w stanie pomóc Marioli Czechowskiej w zdobyciu drugiej korony? Tego dowiemy się już niebawem.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz