Home Kronika policyjna Kolejny śmiertelny wypadek motorowerzysty.

Kolejny śmiertelny wypadek motorowerzysty.

by admin
665 wejść

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Pajęczno na skrzyżowaniu ulic Częstochowska i Długa. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem 17-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego poniósł śmierć na miejscu.

24 lipca 2018 roku o godzinie 21:10 w miejscowości Pajęczno na drodze krajowej nr 42 doszło do tragicznego wypadku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem marki Mitsubishi Pajero 45-letni mieszkaniec Pajęczna w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem . W wyniku zdarzenia 17-letni kierujący jednośladem pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem był trzeźwy i nie poniósł żadnych obrażeń. Pajęczańska policja pod nadzorem Prokuratury ustala dokładne przyczyny wypadku i okoliczności tej tragedii.

Policjanci apelują – Bądźmy uważni i zachowujmy szczególną ostrożność podczas jazdy!

Z uwagi na sprzyjającą aurę pogodową na naszych drogach nie brakuje miłośników dwóch kółek. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie ze sobą wypadek, kolizja czy jazda z nadmierną prędkością. Zachowajmy rozwagę a przede wszystkim zdrowy rozsądek a to przyczyni się do tego, że bezpiecznie dotrzemy do celu podróży. Od kierujących i pieszych wymagane jest  obserwowanie tego co dzieje sie na drodze ze szczególnym uwzględnieniem innych uczestników ruchu takich jaki rowerzyści , motorowerzyści i motocykliści.

źródło: pajeczno.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz