Home Sport Koniec sprawy Turkovsa. GKS na prostej.

Koniec sprawy Turkovsa. GKS na prostej.

by admin
402 wejść

GKS „Bełchatów” S.A. informuje, iż w ramach wynikającego z wyroku FIFA zobowiązania względem Daniilsa Turkovsa, klub spłacił całość należności wobec byłego zawodnika pierwszej drużyny „Brunatnych”. Tym samym klub w wymaganym terminie spełnił warunek do anulowania sankcji regulaminowej w postaci odjęcia 8 punktów w bieżącym sezonie.

Przypomnijmy, że sytuacja, w wyniku której klub nie tylko w drodze sankcji stracił 2 punkty w sezonie 2018/19, ale także w trybie pilnym musiał przeznaczyć bardzo znaczącą kwotę na spłatę całości zobowiązania, dotyczy zawodnika, który barwy „Brunatnych” po raz ostatni reprezentował jesienią 2014 roku.

Po odejściu zimą 2015 roku łotewski zawodnik złożył do FIFA wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu wraz z żądaniem zwrotu wskazanych przez niego należności. Po ponad dwóch latach wymiany dokumentów organizacja piłkarska przychyliła się do części roszczeń zawodnika i zasądziła ich spłatę w wysokości, która przekraczała możliwości Spółki w zakresie jednorazowej spłaty. Z uwagi na sytuację finansową, klub zwracał się kilkukrotnie do zawodnika z prośbą o rozłożenie spłaty wierzytelności w ratach, ale pełnomocnik zawodnika konsekwentnie nie wyrażał zgody na powyższe.

Jednocześnie klub, po wyroku FIFA z września 2017 roku, już w październiku rozpoczął w miarę swoich możliwości sukcesywną spłatę zobowiązań finansowych względem piłkarza wykazując tym samym wolę, by tę wierzytelność uregulować.

foto. AFP/ Getty Images

źródło: gksbelchatow.com

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz