Home Polityka Nowe Pokolenie. Patryk Marjan kandydatem na prezydenta Bełchatowa.

Nowe Pokolenie. Patryk Marjan kandydatem na prezydenta Bełchatowa.

by admin
442 wejść

Nowe Pokolenie to świeży twór na bełchatowskiej scenie samorządowej.

Wokół siebie skupia ludzi młodych, którym zależy, by Bełchatów było miastem przyjaznym do życia. Na poniedziałkowej konferencji oficjalnie przedstawili się światu, zaprezentowali swój skład, barwy oraz – co najważniejsze – program wyborczy!

Celem inicjatywy jest lepsza przyszłość miasta – społeczna oraz gospodarcza. W swoim programie zamieściliśmy wiele propozycji zarówno dla przedsiębiorców, jak i zwykłych mieszkańców, którzy chcieliby, aby ich miejsce zamieszkania tętniło życiem oraz było przyjazne dla nich oraz przyszłych generacji. Jednym z głównych założeń naszego działania jest oddanie miasta obywatelom, nie politykom. Podzieliliśmy program na pięć kategorii: demografię, przedsiębiorczość, komunikację oraz wizerunek oraz komfort życia.

 • Demografia
  Miasto się wyludnia, co jest wielkim zagrożeniem dla jego przyszłości. By temu zapobiec, chcemy pobudzić gospodarkę miasta, która zostanie oparta nie na kopalni i elektrowni, ale na zupełnie nowych gałęziach usług i przemysłu. Chcielibyśmy także zmniejszyć koszty życia w mieście – opłaty za śmieci, wodę itd. są bardzo wysokie w porównaniu do cen chociażby w Łodzi czy Warszawie. Naszym działaniem chcemy zapewnić dalszy rozwój, a nie upadek Bełchatowa. To z demografii wynikają kolejne punkty naszych założeń. Bez ludzi, nie ma mowy o funkcjonowaniu jakiejkolwiek jednostki osadniczej.
 • Przedsiębiorczość
  Jak chcemy zachęcić przedsiębiorców, by zakładać firmy w Bełchatowie? Likwidując i obniżając niepotrzebne podatki – mniejsze opłaty z pewnością zachęcą młodych (i nie tylko) ludzi biznesu, by związać się z Bełchatowem. Jednak nie zostawimy przedsiębiorców samych – będziemy ściśle współpracować z wszelkimi firmami i przedsiębiorstwami oraz ułatwimy procedury zakładania i prowadzenia własnego biznesu.
 • Komunikacja
  Działalność miasta ma być jasna i zrozumiała, a przede wszystkim łatwo dostępna dla mieszkańców. Aplikacja bełchatowianin, w której będzie można znaleźć wszelkie informacje na temat życia w mieście oraz prowadzenie miasta na wzór spółki z pewnością ułatwi dostęp do treści dotyczących zarządzania i funkcjonowania Urzędu jak i samego Bełchatowa.
 • Wizerunek
  Miasto ma być wspólnym dobrem wszystkich mieszkańców, a nie grupy osób, które osiągnęły szczyt władzy. Odpolitycznienie spółek miejskich, a także kultury, sportu i przekazanie pieczy nad ich działalnością stowarzyszeniom ma przynieść zamierzony przez nas cel.
 • Komfort życia
  Parkingi, miejsca zielone, parki oraz ładne, czyste i zadbane miasto. Brzmi banalnie, jednak wymaga wiele uwagi i poświęcenia. My Wam to zapewnimy!

źródło: http://prezydentmarjan.pl

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Zbyszek 12 września 2018 - 08:15

Młody też by chciał coś dla siebie. Młody więc potrzeby duże.
Żadnych takich! Program przepisany z wszystkich innych. Kopiuj/ wklej.
Nie wierzę mu! Za grosz.

Reply

dodaj komentarz