Home Polityka Obrażona Mariola Czechowska opuszcza salę herbową.

Obrażona Mariola Czechowska opuszcza salę herbową.

by admin
412 wejść

Podczas LI sesji Rady Miasta doszło do ostrej wymiany zdań między radną Ewą Skorupą a wiceprezydentem Ireneuszem Owczarkiem. By nie dopuścić do zaognienia sytuacji, przewodnicząca rady Elżbieta Naturalna odebrała głos zdenerwowanemu wiceprezydentowi.

Konsekwencją tego było opuszczenie obrad przez Mariolę Czechowską i podległych jej pracowników urzędu oraz spółek miejskich. To pierwsza w historii Bełchatowa tego typu sytuacja, w której obrażona na radnych głowa miasta zabiera swoje zabawki i opuszcza sesję przed jej zakończeniem. Być może taka sytuacja była na rękę pani prezydent, ponieważ omawiany miał być bardzo ważny ale niewygodny punkt sesji dotyczący kondycji finansowej miejskiej spółki PGM.

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia w kontrowersyjnym momencie miał obrońca radny Krzysztof Pierzchała. Stwierdził on też, że pracownicy spółki mają wynagrodzenia takie które obowiązują w spółce. Dziwi jedynie fakt, że takie stwierdzenie padło z ust długoletniego pracownika kopalni którego roczny dochód z oświadczenia majątkowego wynosi blisko 300 tys. złotych a syn jest na intratnym stanowisku w spółce miejskiej i to właśnie on jest szefem komitetu wyborczego Marioli Czechowskiej.

Jak zaznaczył radny Pierzchała, to już za 52 dni mieszkańcy Bełchatowa udzielą absolutorium obecnej prezydent Marioli Czechowskiej.

Oświadczenie_Marioli Czechowskiej

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz