Home Kronika policyjna Rozbite pojazdy, sprawca w areszcie.

Rozbite pojazdy, sprawca w areszcie.

by admin
417 wejść

Bełchatowscy policjanci zatrzymali 38-letniego kierowcę vw golfa, który kilkukrotnie spowodował zagrożenie w ruchu drogowym oraz umyślnie uszkodził 4 samochody. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek, 12 października w godzinach wieczorowych. Jak wynika z policyjnych ustaleń, szaleńcza jazda  kierowcy golfa rozpoczęła się na ul. Okrzei w Bełchatowie.

Siedzący za kierownicą 38-latek, dojeżdzając do skrzyżowania z ul. Staszica nie zatrzymał się na “stopie”, czym zmusił do gwałtownego hamowania jadącego drogą z pierwszeństwem kierowce passata. 38-latek jadąc w kierunku ul. Armii Krajowej, a następnie ul. Kolejowej powodował kolejne zagrożenia w ruchu drogowym, łącznie z jazdą pod prąd i kolizjami z innymi pojazdami.

Aby uniknąć obywatelskiego zatrzymania, zaczął taranować po kolei samochody. Kierowca golfa w sumie uszkodził 4 pojazdy. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną sumę prawie 6000 złotych. 38-latek został zatrzymany następnego dnia w południe. Znajdował się pod działaniem alkoholu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty umyślnego uszkodzenia pojazdów oraz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło: belchatow.policja.gov.pl / pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz