Home Kronika policyjna Bełchatów. Robił zakupy i płacił znalezioną kartą.

Bełchatów. Robił zakupy i płacił znalezioną kartą.

by admin
524 wejść

Policjanci zatrzymali sprawcę przywłaszczenia karty bankomatowej. 38-letni bełchatowianin za swoje zakupy płacił znalezioną kartą płatniczą. W ten sposób włamał się na konto bankowe prawowitego właściciela. Teraz nieuczciwy znalazca karty płatniczej stanie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

19 marca 2018 roku mieszkanka powiatu bełchatowskiego poinformowała policję o zagubieniu karty płatniczej. Podała, że karta ta prawdopodobnie wypadła jej z kieszeni kurtki. Już następnego dnia zorientowała się, że z jej konta zniknęło blisko 300 zł.

Jak się później okazało nieuczciwy znalazca zatrzymał kartę i przy jej wykorzystaniu dokonał 14 zbliżeniowych transakcji płatniczych. Kiedy karta przestała być aktywna, wyrzucił ją i zapomniał o sprawie. Policjanci docierali do świadków w miejscach gdzie dokonano płatności oraz zabezpieczali nagrania z kamer monitoringu.

Ustalili rysopis sprawcy, jednak wówczas jakby zapadł się pod ziemię. Na nowy trop w tej sprawie kryminalni wpadli w grudniu 2018 roku i kwestią czasu było zatrzymanie sprawcy. Rankiem 3 stycznia 2018 roku kryminalni zatrzymali typowanego mężczyznę w miejscu jego zamieszkania. Nie krył zaskoczenia. Przyznał się do posługiwania znalezioną kartą płatniczą. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Jest to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.   

Policjanci przypominają aby być ostrożnym korzystając z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty płatnicze. Ich utrata bardzo szybko może zostać wykorzystana przez nieuczciwych znalazców. Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan swojego konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji takich, których nie dokonaliśmy, natychmiast należy poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę.

źródło: belchatow.policja.gov.pl / foto: pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz