Home Regionalne Zelów. Bełchatów. Kierowcy na podwójnym gazie.

Zelów. Bełchatów. Kierowcy na podwójnym gazie.

by admin
396 wejść

W miniony weekend policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm nietrzeźwym kierowcom. Godne pochwały jest to, że coraz częściej mieszkańcy naszego powiatu reagują na zagrożenia powodowane przez amatorów jazdy na podwójnym gazie. Dzięki takim zdecydowanym postawom wspólnie eliminujemy z naszych dróg potencjalnych zabójców. Do kierowców apelujemy o rozsądek i trzeźwość. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie.

Rankiem 5 stycznia 2019 roku policjanci z bełchatowskiej drogówki zauważyli volkswagena golfa, którego kierujący na widok radiowozu pośpiesznie zaparkował pojazd i szybkim krokiem zaczął się oddalać. Już po chwili okazało się, że 48-letni mieszkaniec Bełchatowa chciał uniknąć odpowiedzialności za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Policyjne badanie wykazało, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie prawie promil alkoholu.

4 stycznia 2019 roku, tuż po godzinie 19.00 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Kurówek w gminie Zelów. Zgłaszający podał, że kierujący oplem astrą, jadący z przeciwnego kierunku, wpadł w poślizg i obracając się wokół własnej osi wjechał do przydrożnego rowu. Świadek odjechał z miejsca zdarzenia kiedy upewnił się, że kierowcy nic się nie stało. Policjanci ustalili, że kierujący 44-letni mieszkaniec gminy Zelów w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Amator jazdy na podwójnym gazie usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Podobną, godną naśladowania postawą wykazał się niedawno mieszkaniec Warszawy, który w wigilijny dzień jechał ulicą Czapliniecką w Bełchatowie. O godzinie 15.20 zauważył hondę, której sposób jazdy budził podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. O swoich przypuszczeniach świadek powiadomił policję i jechał za hondą do czasu przyjazdu mundurowych. Wkrótce okazało się, że 22 -letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Dziękujemy za godną naśladowania postawę obywatelską. Być może dzięki temu na drodze nie doszło do tragedii.

Do kierowców apelujemy o rozsądek i trzeźwość. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie!!

Przypominamy,

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na 3 lata oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Opisane konsekwencje są bardziej rygorystyczne wobec kierujących, którzy byli uprzednio skazani za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, dożywotni zakaz  prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych.

Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Jezdnie mogą być przymrożone i śliskie. W takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w przypadku opadów atmosferycznych wydłuża się droga hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

źródło: belchatow.policja.gov.pl / foto: pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz