Home Wiadomości Były dyrektor trzynastki nowym szefem MCK Bełchatów.

Były dyrektor trzynastki nowym szefem MCK Bełchatów.

by admin
488 wejść

Damian Nowak jest  nowym dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury. Powołany został na trzy lata, swoje obowiązki już pełni. Nowak zastąpił Dorotę Pędziwiatr, która została wybrana starostą bełchatowskim i zrezygnowała ze stanowiska szefa MCK.

– Nie planuję żadnych rewolucyjnych ruchów w Miejskim Centrum Kultury. Wysoko oceniam dotychczasowe działania placówki, dzieje się tam wiele ciekawych wydarzeń. Chciałbym je kontynuować, ale mam także dużo swoich pomysłów, które będę stopniowo wprowadzać – mówi Damian Nowak, od 10 stycznia dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Przez ostatnie, zawodowe lata Nowak związany był z oświatą. Najpierw jako nauczyciel, od 2010 roku jako dyrektor ówczesnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie, a od 2015 Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie. Kultura jest mu jednak równie bliska. Ukończył kulturoznawstwo o specjalizacji filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Co ciekawe, tematem jego pracy magisterskiej była historia bełchatowskiego kina Kultura. Jest także absolwentem bełchatowskiej szkoły muzycznej w klasie klarnetu, przez 25 lat grywał w różnych zespołach, związany był także z zelowską orkiestrą dętą.

– To mój powrót do tego, z czym związany byłem wcześniej. Sztuka, a przede wszystkim kino i muzyka, są mi bardzo bliskie – dodaje Damian Nowak. – Dlatego kilka pomysłów, które mam, związane są właśnie filmem – może uda się nam zorganizować w nowej odsłonie i formule ogólnopolski festiwal filmowy. Bełchatów jest na tyle rozpoznawalnym miastem na mapie kulturalnej województwa, że można pomyśleć o wielu ciekawych przedsięwzięciach. Wiem, że wiele interesujących propozycji na rozwój MCK-u mają również pracownicy, co na pewno wezmę pod uwagę – podsumowuje nowy dyrektor MCK.

Co ze Szkołą Podstawową nr 13? Do momentu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko, pełniącym obowiązki dyrektora jest Leonard Siedziako, który dotychczas był wicedyrektorem „trzynastki”.

źródło: belchatow.pl

Może Cię zainteresować

16 komentarzy

J. 10 stycznia 2019 - 18:57

To tragedia dla bełchatowskiej kultury. Koniec MCK Bełchatów.

Reply
Rodzic 10 stycznia 2019 - 19:10

Ale bardzo dobra wiadomość dla “trzynastki”. Być może w końcu wybiorą kogoś, kto będzie zainteresowany swoim stanowiskiem a nie robieniem kariery politycznej. Szkoła tylko skorzysta na jego odejściu.

Reply
Bez koneksji/bezpartyjny 10 stycznia 2019 - 19:44

Jak widać w naszym Bełchatowie nie trzeba być radnym/bezradnym, z poparciem partyjnym czy bez aby dostać ciepłą posadę Dyrektora MCK, otóż w Bełchatowie wystarczy być Szwagrem “Królowej Prezydentowej”. Współczuję Wam pracownicy MCK takiego szefa, już w SP13 były tylko narzekania na tego…. a ugryze się w język zobaczycie…

Reply
Xxx 10 stycznia 2019 - 19:45

No i brawo dla Pana Nowaka. Mam nadzieję, że trzynastka będzie miała nareszcie kompetentnego dyrektora z jakąkolwiek inicjatywą do robienia czegokolwiek dla szkoły, uczniów, nauczycieli i rodziców. To chyba jedyna szkoła w mieście gdzie nie ma ŻADNYCH zajęć pozalekcyjnych dla dzieci(oprócz sportowych), żadnych kółek zainteresowań, strona internetowa to kpina, o e-dzienniku rodzice mogą pomarzyć, nawet zbiórki surowców wtórnych w tym roku nie ma. Gdyby nie to że pojawiał się na oficjalnych apelach, to nie wiedziała bym jak wygląda Pan dyrektor.

Reply
dramat 11 stycznia 2019 - 07:37

Ludzie – wraca do tego, z czym był związany???? Totalny blamaż, przecież facet 20 lat przygrywał na wiejskich potańcówkach. Tak wygląda “kultura” oczami Marioletki…
Fakt – szkoła odetchnie, bo psuł wszystko, co się zepsuć dało.

Reply
ciekawy 11 stycznia 2019 - 10:32

To chyba spore ryzyko tak bezpodstawnie w negatywny sposób się wypowiadać na forum nie znając osoby. Na miejscu Pana Nowaka chyba bym tego tak nie zostawił.

Reply
Nauczyciel 11 stycznia 2019 - 11:04

Odpowiednia osoba na odpowiednim miejcu. Najlepszy dyrektor jakiego miala SP13. Szkola wyciagnieta z marazmu. Powodzenia.

Reply
Rodzic 13 11 stycznia 2019 - 11:08

Pan Dyrektor to absolutnie bardzo dobry czlowiek. Zaangazowany w swoja prace z pomyslami. Kolka w szkole sa i beda nalezy czytac za zrozumieniem ogloszenia na tablicy. Trzeba tylko chciec. Powodzenia

Reply
.... 11 stycznia 2019 - 11:11

Brak zbiorki surowcow wtornych to akurat juz nie oplacalny interes dla firm i dlatego tego niem. Prosze najpier zapoznac sie z tematem a dopiero potem pisac. To nie wina dyrektorow szkol.

Reply
On 12 stycznia 2019 - 08:02

Jak można mówić dobrze o kimś kto zniszczyl wszystko wokół.

Reply
Kogoś 12 stycznia 2019 - 12:31

Wszystko czyli nic. Ma Pan jakiś konkretny przykład.

Reply
Do kogoś 12 stycznia 2019 - 15:57

Przykładem jest szkoła – nie dbał o uczniów, nie dbał o personel, nie dbał o budynek, dla rodziców miał tylko butną minę i wyniosłe oddzywki. O co dbał? O “karierę”, ale wybory pokazały, gdzie Zelów ma tego pana…. tak, tak – w czterech….

Reply
Kogoś 12 stycznia 2019 - 18:55

Jeśli chodzi o przykłady wymienione na temat szkoły, to trudno mi się do nich odnieść, ponieważ nie mam wiadomości na ten temat, tutaj mogą faktycznie coś powiedzieć osoby zainteresowane tym tematem, ale jest takie przysłowie”jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dowodził”. Jeśli chodzi o wybory w Zelowie i w wielu innych małych miasteczkach np Bełchatów wygrał PIS. Nie ważne kto ważne że z PIS. Jeśli startowałby na burmistrza nie ujmując np krowa, to też by wygrała.

Reply
Pracownik SP13 13 stycznia 2019 - 09:41

Do kogoś. Wszystko co napisałaś to właśnie było odwrotnie. Ten pan dopiero wprowadził społeczna sprawiedliwość i pochylił się nad najbiedniejszymi więc nie pisz takich rzeczy jak nie wiesz. Szkoda, że odchodzi. Wynik z Żelowa jest jak najbardziej bardzo dobry ponad 1100 głosów. Mało, który radny jest w stanie pochwalić się takim wynikiem. Pozdrawiam

Reply
Ktoś 13 stycznia 2019 - 11:51

Do pracownika sp 13. Proszę czytać ze zrozumieniem. Pozdrawiam

Reply
Kogoś 13 stycznia 2019 - 11:56

Do pracownika sp 13. Czekałem na wpis pozytywny, bo z tego co wiem to spoko gość. A jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził. Pozdrawiam

Reply

dodaj komentarz