Home Wiadomości Miasto wspiera niepubliczne żłobki

Miasto wspiera niepubliczne żłobki

by admin
440 wejść

Trwa nabór do miejskiego żłobka “Jaś i Magłosia”. Na najmłodszych bełchatowian czeka 75 miejsc w trzech grupach wiekowych. Miejscami dysponują także niepubliczne żłobki i kluby malucha, które miasto dofinansowuje. Z miejskiego budżetu trafia do nich dotacja – średnio ponad 100 tys. zł miesięcznie. Tylko w marcu dofinansowaniem objętych było blisko 250 dzieci.

Do 31 maja rodzice mogą zapisywać swoje pociechy do miejskiego żłobka. “Jaś i Małgosia”, który swoją siedzibę ma na os. 1 Maja 7, to placówka z ponad czterdziestoletnią tradycją. Profesjonalna opieka, przyjazna atmosfera, domowa i zdrowa kuchnia, programy wspierające zrównoważony rozwój dziecka, a do tego preferencyjne czesne (w zależności od dochodu wynosi ono od 200 do 300 zł na miesiąc) – to tylko niektóre z wielu zalet miejskiego żłobka. Dobrą okazją, aby poznać pracę placówki od wewnątrz będą Dni Otwarte, które zaplanowane są na 30 marca w godz. 11-13. Wtedy też będzie można złożyć kartę zgłoszeniową z niezbędnymi dokumentami. Więcej informacji na temat tegorocznej rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej placówki, skąd można również pobrać potrzebne wnioski.  

Zapisz dziecko do miejskiego żłobka


W Bełchatowie funkcjonują również placówki niepubliczne. Podobnie, jak miejski żłobek, specjalizują się one m.in. w opiece nad najmłodszymi dziećmi. A ich działanie regularnie dofinansowuje miasto. Aktualnie dotację z miejskiego budżetu pozyskuje pięć niepublicznych żłobków i klubów malucha. Dofinansowanie przyznane jest na cały rok, magistrat wypłaca je w miesięcznych transzach. Jej wysokość uzależniona jest natomiast od liczby dzieci korzystających w danym miesiącu z placówki. 

Każdemu maluchowi do 3 roku życia, które mieszka w Bełchatowie i tu uczęszcza do prywatnego żłobka, przysługuje bowiem 431 zł dofinansowania na miesiąc. Tylko w marcu objęto nim dokładnie 239 najmłodszych bełchatowian. Do niepublicznych placówek trafiło więc ponad 103 tys. zł dotacji. Podobne kwoty niepublicznym żłobkom i klubom malucha miasto wypłaca przez cały rok.  

źródło: belchatow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz