Switch on the EIT in customizer!
Home Wiadomości Miejski szalet prawie gotowy do użytku.

Miejski szalet prawie gotowy do użytku.

by admin
182 wyświetleń

Trwa odbiór budowy miejskiego szaletu, który został wybudowany dzięki głosom mieszkańców w Budżecie Obywatelskim. Z publicznej toalety będzie można skorzystać już w maju, wcześniej regulamin korzystania z niej będą musieli przyjąć miejscy radni.

Temat budowy miejskiego szaletu w centralnym punkcie miasta istniał w Bełchatowie od lat. Zgłaszano projekty do kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego i dopiero w roku 2017 uzyskał on wystarczająco dużo głosów, aby przejść w fazę realizacji. Projekt twardy pt. „Budowa toalety publicznej wraz z przyłączami” zajął piąte miejsce w V edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bełchatowa, a swój głos oddało na niego 605 uprawnionych do głosowania mieszkańców.

Toaleta stanęła na Placu Narutowicza i przylega bezpośrednio do budynku Miejskiego Centrum Kultury. Latem ubiegłego roku ogłoszono przetarg na tę inwestycję, którą realizowała łódzka firma WC Serwis Łódź, a jej koszt przekroczył 200 tysięcy złotych. Prace polegały na wykonaniu przyłącza wodociągowo-kanalizacyjnego, sanitarnego i elektrycznego, samej budowy toalety oraz późniejszego odtworzenia nawierzchni i uporządkowania terenu w rejonie przeprowadzanych robót.

Jeśli chodzi o termin oddania publicznej toalety do użytku mieszkańców, to nie będzie to wcześniej niż w maju – mówi Zbigniew Pożycki, dyrektor Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska. – Aktualnie jesteśmy w fazie odbioru robót. Do 15 kwietnia potrwają jeszcze różnego rodzaju poprawki i inne prace kosmetyczne. Później, na kwietniowej sesji Rady Miejskiej, radni mają dyskutować o regulaminie korzystania z miejskiego szaletu. Planowane jest również ustalenie czy korzystanie z niego będzie płatne, jeśli tak, to w jakiej kwocie – dodaje dyrektor Pożycki.

źródło: belchatow.pl

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj