Home Wiadomości Miejski szalet prawie gotowy do użytku.

Miejski szalet prawie gotowy do użytku.

by admin
454 wejść

Trwa odbiór budowy miejskiego szaletu, który został wybudowany dzięki głosom mieszkańców w Budżecie Obywatelskim. Z publicznej toalety będzie można skorzystać już w maju, wcześniej regulamin korzystania z niej będą musieli przyjąć miejscy radni.

Temat budowy miejskiego szaletu w centralnym punkcie miasta istniał w Bełchatowie od lat. Zgłaszano projekty do kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego i dopiero w roku 2017 uzyskał on wystarczająco dużo głosów, aby przejść w fazę realizacji. Projekt twardy pt. „Budowa toalety publicznej wraz z przyłączami” zajął piąte miejsce w V edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bełchatowa, a swój głos oddało na niego 605 uprawnionych do głosowania mieszkańców.

Toaleta stanęła na Placu Narutowicza i przylega bezpośrednio do budynku Miejskiego Centrum Kultury. Latem ubiegłego roku ogłoszono przetarg na tę inwestycję, którą realizowała łódzka firma WC Serwis Łódź, a jej koszt przekroczył 200 tysięcy złotych. Prace polegały na wykonaniu przyłącza wodociągowo-kanalizacyjnego, sanitarnego i elektrycznego, samej budowy toalety oraz późniejszego odtworzenia nawierzchni i uporządkowania terenu w rejonie przeprowadzanych robót.

Jeśli chodzi o termin oddania publicznej toalety do użytku mieszkańców, to nie będzie to wcześniej niż w maju – mówi Zbigniew Pożycki, dyrektor Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska. – Aktualnie jesteśmy w fazie odbioru robót. Do 15 kwietnia potrwają jeszcze różnego rodzaju poprawki i inne prace kosmetyczne. Później, na kwietniowej sesji Rady Miejskiej, radni mają dyskutować o regulaminie korzystania z miejskiego szaletu. Planowane jest również ustalenie czy korzystanie z niego będzie płatne, jeśli tak, to w jakiej kwocie – dodaje dyrektor Pożycki.

źródło: belchatow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz