Home Regionalne Jednośladem na podwójnym gazie.

Jednośladem na podwójnym gazie.

by admin
415 wejść

Do groźnej sytuacji na drodze z udziałem nietrzeźwego motocyklisty doszło w nocy 8 kwietnia 2019 roku o godzinie 1.00 w miejscowości Kolonia Szczerców.

Kierujący  na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad motocyklem i przewróci się. Interweniujący policjanci na miejscu zdarzenia zastali, kierującego motocyklem marki Kawasaki oraz zespół karetki pogotowia ratunkowego. Cyklista odmówił przewiezienia go do szpitala, a w rozmowie z policjantami twierdził, że nie wie dlaczego „położył” motocykl na drodze.

Wkrótce okazało się, jaki był tego powód. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że 23-latek miał w organizmie promil alkoholu. Ponadto mężczyzna nie miał prawa jazdy. Wcześniej był już karany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Okazało się też, że cyklista w wyniku zdarzenia doznał urazu kręgosłupa i został hospitalizowany w bełchatowskim szpitalu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, o godzinie 14.00 w miejscowości Łobudzice dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zelowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Policyjne badanie stanu trzeźwości cyklisty wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że 43-latek był już wcześniej karany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Teraz mieszkaniec Zelowa odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz