Home Regionalne Nielegalne skręty z zelowskiej wytwórni.

Nielegalne skręty z zelowskiej wytwórni.

by admin
409 wejść

Bełchatowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie wartość uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na 13 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bełchatowskiej policji otrzymali sygnał, że mieszkaniec Zelowa w miejscu swojego zamieszkania wytwarza papierosy bez polskich znaków akcyzy. Z ustaleń policjantów wynikało, że 67-latek nielegalne wyroby tytoniowe może posiadać też w miejscu prowadzonej przez siebie działalności.

Rankiem 5 kwietnia 2019 roku kryminalni postanowili sprawdzić tę informację. Poinformowany o celu wizyty zaskoczony mężczyzna od razu przyznał się. Wyjaśnił, że do takiego czynu skłoniła go trudna sytuacja życiowa. Po przeszukaniu pomieszczeń należących do mężczyzny stróże prawa zabezpieczyli 388 paczek papierosów różnych marek, 830 sztuk papierosów, 6 paczek papierosów pakowanych po 200 sztuk, ponad 6 kilogramów krajanki tytoniowej, maszynkę do robienia papierosów oraz filtry i kartoniki do robienia opakowań.

Wstępnie wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 13 tysięcy złotych. Właściciel nielegalnego tytoniu wkrótce usłyszy zarzut wytwarzania i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Za taki czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz