Home Sport Utrudnienia w ruchu w najbliższą sobotę.

Utrudnienia w ruchu w najbliższą sobotę.

by admin
419 wejść

Zaledwie kilka dni zostało do kolejnej już edycji Biegu Nocnego w naszym mieście. Jak często bywa w przypadku imprez biegowych, spowoduje to tymczasowe utrudnienia na bełchatowskich ulicach.

W sobotę, 27 kwietnia, po raz trzeci odbędzie się w 3. Bełchatowski Bieg Nocny. Uczestnicy przebiegną 10 kilometrów, a start i meta zlokalizowane będą w centrum miasta – na placu Narutowicza. Kierowcy mogą się spodziewać niedogodności między godziną 20:30 a 23:00. Kilka ulic będzie całkowicie wyłączonych z ruchu, a na kilkunastu będą obowiązywać ograniczenia.

Jak informuje Miejskie Centrum Sportu, które wspólnie z prezydentem Bełchatowa organizują nocne bieganie, trasa z atestem PZLA jest idealna dla sprinterów i osób chcących poprawić swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Zawodnicy pobiegną długą „nitką” w kierunku wschodnim począwszy od placu Narutowicza, przez ulicę Lecha i Marii Kaczyńskich oraz ulicę Czyżewskiego. Tuż za Dobiecinem wykonają zawrót i pobiegną w stronę mety znajdującej się na placu Narutowicza.

Zapisy zostały już zamknięte, wszystkie zaplanowane pakiety startowe rozeszły się w zaledwie tydzień.  Oznacza to, że w sobotnim biegu na starcie mogą stanąć 404 osoby.

Ulice całkowicie wyłączone z ruchu z powodu 3. Bełchatowskiego Biegu Nocnego:

● plac Narutowicza w (godzinach 20:30 – 23:00)
● Lecha i Marii Kaczyńskich (w godzinach 21:00 – 22:40)
● Czyżewskiego (w godzinach 21:00 – 22:40)

W godzinach od 21:00 do 23:00 na następujących skrzyżowaniach ruch będzie się odbywał wahadłowo, wraz z przemieszczaniem się biegaczy:

● Lecha i Marii Kaczyńskich / Fabryczna
● Lecha i Marii Kaczyńskich / Czyżewskiego / Piłsudskiego / Kwiatowa (rondo)
● Czyżewskiego / Dąbrowskiego
● Czyżewskiego / pl. Wolności
● Czyżewskiego / Kempfinówka
● Czyżewskiego / Targowa
● Czyżewskiego / Sportowa
● Czyżewskiego / Północna
● Czyżewskiego / Zielona
● Czyżewskiego / Wschodnia / Harcerska
● Czyżewskiego / Staszica
● Czyżewskiego / Św. Alberta Chmielowskiego
● Czyżewskiego / Owocowa
● Czyżewskiego / Rzemieślnicza
● Czyżewskiego / Piotra Skargi
● Czyżewskiego / Kasztanowa
● Czyżewskiego / Jesienna
● Czyżewskiego / Letnia
● Czyżewskiego / Poranna
● Czyżewskiego / Jutrzenki
● Czyżewskiego / Wspólna / Wiosenna
● Czyżewskiego / Grzybowa
● Czyżewskiego / Przedwiośnie
● Czyżewskiego / Lazurowa
● Czyżewskiego / Goetla
● Czyżewskiego / wyjazdy z osiedli

Na całej długości wymienionych ulic ruchem będą kierować osoby uprawnione, wraz z przemieszczaniem się biegaczy. W związku z poruszaniem się po trasie zawodników, apeluje się o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów i wolontariuszy. Za powstałe utrudnienia organizatorzy serdecznie przepraszają.

3. Bełchatowski Bieg Nocny będzie drugim wyścigiem wchodzącym w skład Bełchatowskiej Triady. Cykl rozpoczął Bieg Tropem Wilczym, który odbył się 3 marca na błoniach przy Muzeum Regionalnym. Ostatnim biegiem triady będzie Bełchatowska Piętnastka, która w tym roku została zaplanowana na 24 listopada. Każdy bieg będzie miał swojego zwycięzcę, ale zsumowanie wszystkie czasów pozwoli wyłonić najlepszych biegaczy Bełchatowa.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz