Home Wideo Kardiolog 24 – telemonitoring serca. [VIDEO]

Kardiolog 24 – telemonitoring serca. [VIDEO]

by admin
843 wejść

Około stu mieszkańców Bełchatowa zostanie objętych telemonitoringiem serca. Projekt skierowany jest do osób wymagających stałej kontroli kardiologicznej. To kontynuacja zwycięskiego projektu V edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. W roku ubiegłym ze stałej kontroli kardiologicznej skorzystało około 200 bełchatowian. W tym roku na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono 20 tys. złotych.

Przypomnijmy, że Bełchatów to pierwsze w Polsce miasto, które wprowadziło teleopiekę medyczną w ramach budżetu obywatelskiego. Zgodnie z zapowiedzią Marioli Czechowskiej, prezydenta Bełchatowa, ze względu na duże zainteresowanie pacjentów, projekt będzie kontynuowany ze środków miejskich. – Jesteśmy pewni, że urządzenia pozwolą zakwalifikowanym do projektu mieszkańcom czuć się bezpiecznie. Wcześniej pacjenci po wyjściu ze szpitala czy zakończeniu rehabilitacji w pewnym stopniu byli pozostawieni sami sobie i często pojawiał się strach. Dzięki naszemu projektowi są oni pod stałą kontrolą kardiologiczną, przez 24 godziny na dobę – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

W 2019 roku z telemonitoringu kardiologicznego skorzystają kolejni bełchatowianie. O kwalifikacji do decydować będą specjaliści kardiolodzy z bełchatowskiego szpitala i Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS). Urządzenia są proste w obsłudze i pozwalają na dodatkową kontrolę stanu zdrowia obok standardowych wizyt u lekarza prowadzącego. Bełchatowianie zakwalifikowani do udziału w projekcie, zostaną najpierw przeszkoleni, w jaki sposób prawidłowo ich używać.

Tegoroczną nowością jest dodatkowa usługa „Kardiolog 24”. – Oznacza to, że pacjent o dowolnej porze może kontaktować się z lekarzem kardiologiem, co zdecydowanie poprawia jego bezpieczeństwo a także zwiększa częstotliwość wizyt lekarskich. Poza tymi standardowymi odbywają się bowiem także interwencyjne konsultacje kardiologiczne przez telefon, jest możliwość natychmiastowej zmiany leczenia i, w razie potrzeby, interwencji – tłumaczy dr n. med. Joanna Apanasiewicz, PAKS Bełchatów.


Aparaty monitorujące mogą trafić nawet do 133 osób, przy założeniu, że lekarze zlecać będą wyłącznie jednomiesięczne monitoringi. Zdarzyć się może jednak, że czas ten – w zależności od stanu zdrowia pacjenta – zostanie wydłużony nawet do trzech miesięcy. Do tej pory aparaty wydano około 30 bełchatowianom.

Podobnie jak w roku ubiegłym, każdy z zakwalifikowanych do programu pacjentów zostanie przeszkolony z prawidłowego użytkowania urządzeń. Na realizację tego projektu w budżecie miasta zabezpieczono 20 tys. złotych.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz