Home Sport Władze miasta podziękowały za awans do I ligi.

Władze miasta podziękowały za awans do I ligi.

by admin
446 wejść

W niedzielę 19 maja 2019r. PGE GKS Bełchatów rozegrał mecz z Błękitnymi Stargard. Był to mecz o wszystko- o awans do I ligi. Aby go zdobyć, Brunatni musieli osiągnąć lepszy lub taki sam wynik Elana Toruń, która również walczyła o podium.

Bełchatowianie remisując z Błękitnymi bezbramkowo, po trzech latach gry w II lidze wrócili na zaplecze ekstraklasy. Z tego tytułu zawodnicy oraz przedstawiciele klubu, otrzymali gratulacje od prezydent Marioli Czechowskiej oraz wiceprezydentów.

Jesteśmy z Was dumni, składamy gratulacje. Cieszę, że ciężka praca zarządu, trenerów, całego sztabu szkoleniowego, a przede wszystkim sportowców zaowocowała awansem do I ligi. Mam nadzieję, że pomoc ze strony miasta, która płynęła i płynąć będzie nadal szerokim strumieniem, przyczyni się do kolejnych sukcesów – powiedziała prezydent Czechowska. – Ten sezon przeszedł do historii i klubu, i miasta w sposób szczególny. Jest to niewątpliwie duży sukces. Jesteśmy drużyną, która zdobyła najwięcej punktów w lidze – podkreślił Wiktor Rydz, prezes PGE GKS.

Podziękował również za pomoc, którą klub otrzymuje od miasta. – Prezydent Bełchatowa wspiera nas na wiele różnych sposób. Pomaga m.in. w promowaniu młodych sportowców, a to niewątpliwie przyczyniło się do sukcesu – podsumował Rydz. Ostatni rok dla GKS-u nie był wcale łatwy, był nie lada wyzwaniem.

Przypomnimy sobie, w jak ciężkim momencie byliśmy rok temu. Startowaliśmy z minus dwoma punktami. Tak naprawdę nikt na nas nie stawiał. Skupialiśmy się na każdym kolejnym meczu, myśleliśmy, co będzie za tydzień, nie wybiegaliśmy daleko do przodu – powiedział Patryk Rachwał, kapitan drużyny.

Nasza drużyna, złożona głównie z wychowanków, odniosła ogromny sukces, wspólnie wypracowaliśmy awans. Ogromnie z tego się cieszymy. Co ważne, zrobiliśmy to nie tylko dla siebie i kibiców, ale również dla miasta – podsumował wypowiedzi poprzedników Artur Derbin, trener.

Teraz czas na zasłużony dla piłkarzy i trenerów wypoczynek. Potrwa on kilka tygodni. W połowie czerwca nasi zawodnicy wracają na murawę.

Po przerwie znów będziemy ciężko trenować i walczyć o kolejne cele, punkty, by nie tylko utrzymać się na tym wyższym poziomie, ale przeć do przodu – powiedział na koniec Paweł Lenarcik, bramkarz GKS-u.

Na władze miasta czekała również mała niespodzianka. Zawodnicy GKS-u podarowali koszulkę klubową z autografami.

autor: złotko źródło: fb belchatow/gksbelchatow

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Anonim 21 maja 2019 - 19:00

Jaką ekstraklasa to jest 1 liga

Reply

dodaj komentarz