Home Polityka Uważam, że zwariował. Robert Biedroń przyjechał do Bełchatowa nas poobrażać.

Uważam, że zwariował. Robert Biedroń przyjechał do Bełchatowa nas poobrażać.

by admin
496 wejść

Patryk Marjan to jedyny bełchatowianin, który kandyduje w majowych wyborach do Europarlamentu. Startuje z nr 10 na liście KWW Konfederacja. Wyścig do Europarlamentu będzie jego drugą próbą politycznych sił.

W jesiennych, ubiegłorocznych wyborach samorządowych polityczny debiutant był kandydatem z własnego komitetu na Prezydenta Miasta Bełchatowa. Uzyskał wynik blisko 12-procentowego poparcia. W dniu dzisiejszym, tj. 23 maja 2019 roku o godzinie 10:30, odbyła się pierwsza w mieście konferencja prasowa z tymże kandydatem.

Patryk Marjan przedstawił swoje cele i założenia wyborcze, tzw. “#5 Marjana”. W jej skład wchodzą m.in. ” NIE dla ACTA 2″ (unijna dyrektywa o oprawach autorskich) , “NIE dla LGBT” (skrót odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych), “NIE dla Euro”, “NIE dla imigrantów”, “TAK dla suwerenności Polski”. Program zawiera zarówno elementy istotne dla naszego regionu jak i całego kraju.

Na wstępie Patryk Marjan podkreślił, że jest równorzędnym kontrkandydatem. Mówił m.in o zagadnieniach związanych z przyszłością węgla w Polsce, która będzie decydowana na szczeblu Brukseli. Stwierdził, że przy obecnej polityce energetycznej Unii Europejskiej, kopalnia Złoczew nie powstanie. Trzeba najpierw renegocjować pakiet energetyczno-klimatyczny a to jeden z jego głównych postulatów.

W pewnym stopniu kandydat przestrzegał przed polityką PIS-u. Wszystko za sprawą tego, że poprzedni rząd podpisał Konwencję Stambulską, w której jest jasno powiedziane, iż państwa, które ją podpisały, zobowiązują się, by zmienić swój system edukacyjny tak, by realizował on elementy ideologii gender.

Konwencja ta, miała zostać wypowiedziana przez PiS, jednak minęły cztery lata i nadal tego nie zrobiono. Kandydat zaznaczył, że nawet gdy zdobędzie mandat do Europarlamentu to dla Bełchatowian będzie zawsze. Będzie obecny w mieście Bełchatów, ponieważ to właśnie z nim się utożsamia.

autor: złotko

Może Cię zainteresować

5 komentarzy

Kolejny oszołom, szkoda nawet komentować 23 maja 2019 - 17:49

Ss

Reply
PrzedWiośnie 23 maja 2019 - 19:17

Marjan mówi o Euro a on nawet banknotu 500zł na oczy nie widział a gada o walucie Euro.
Tak samo jego najdłuższa wycieczka to pcim dolny. Więc co on może wiedzieć o Europie?
Niech dalej lepi gumkę w BestGumie – wyjdzie wszystkim na zdrowie

Reply
Szwagier 23 maja 2019 - 19:50

Uważam że lepiej głosować na wroga z Bełchatowa niz na “przyjaciela” z Pcimia Dolnego.

Reply
Lolo 24 maja 2019 - 05:35

Lepiej na nich niz na Pisiorów głosować

Reply
Mlody Polak 24 maja 2019 - 05:50

Polska racja – KONFEDERACJA! Po jednej stronie mamy sprzedawczykow z PO, a z drugiej zdrajców z PISu! Nie dajcie im sie omamic, wybieracie ciagle te same geby. Glos na Kukiz to glos zmarnowany. U nich 5 glosuje za, 5 przeciw a 5 się wstrzymuje! Pokazal juz swoje prawdziwe “ja”.

Reply

dodaj komentarz