Home Gminy Droga Nowy Świat i Ludwików z nową nawierzchnią w przyszłym roku.

Droga Nowy Świat i Ludwików z nową nawierzchnią w przyszłym roku.

by admin
292 wyświetleń

Będzie przebudowa drogi Nowy Świat – Ludwików i drogi w Zdzieszulicach Dolnych Droga Nowy Świat – Ludwików (do granic miasta) i droga prowadząca przez Zdzieszulice Dolne w kierunku Kielchinowa w przyszłym roku doczekają się przebudowy.

Gmina Bełchatów ogłosiła już przetarg na te inwestycje, jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, roboty będą mogły ruszyć wiosną. Obie powstaną dzięki dotacji, jaką Gmina Bełchatów zdobyła z Funduszu Dróg Samorządowych.Na pierwszy ogień pójdzie droga przez Zdzieszulice Dolne w kierunku Kielchinowa. Tutaj roboty będą się toczyły na odcinku liczącym niemal 600 metrów.

Pojawi się tu nowa nakładka asfaltowa, odtworzone zostaną także przydrożne rowy. Wartość tej inwestycji szacowana jest na nieco ponad 600 tys. zł. Połowa tej kwoty będzie pochodzić z Funduszu Dróg Samorządowych.

W realizacji tego zadania pomoże też Gmina Kleszczów – Radni Gminy Kleszczów zdecydowali o przyznaniu naszej gminie pomocy w kwocie 300 tys. zł, przeznaczonej właśnie na przebudowę tej drogi – mówi Konrad Koc Wójt Gminy Bełchatów.

Chciałbym serdecznie za to podziękować. Zwróciliśmy się też o pomoc finansową do dwóch innych samorządów, czekamy na ich decyzję – przyznaje.

Przebudowa drogi w Zdzieszulicach Dolnych ma się zakończyć do 30 czerwca 2020 roku. O wiele większy zakres robót czeka za to drogowców przy okazji przebudowy drogi Nowy Świat – Ludwików.

Tutaj prace będą się toczyć na odcinku 1,4 km, a ich koszt szacuje się na ponad 3,5 mln zł. Na całej długości (czyli od dawnej stacji benzynowej w Nowym Świecie aż do granic miasta) położona zostanie nowa nakładka asfaltowa (jezdnia będzie miała szerokość 5,5 metra). Co ważne, wybudowany zostanie także ciąg pieszo – rowerowy o szerokości 2,5 metra, a po drugiej stronie jezdni pojawi się pobocze z tłucznia.

Renowacji i wzmocnieniu zostaną poddane przydrożne rowy, a istniejące zjazdy do posesji będą utwardzone kostką brukową.Tak szeroki zakres inwestycji siłą rzeczy może sprawić, że będzie ona uciążliwa dla mieszkańców.

Żeby to zminimalizować, postanowiono podzielić przebudowę tej drogi na dwa etapy. W 2020 roku wykonany zostanie pierwszy, liczący 700 metrów „zachodni” odcinek (ten od stacji benzynowej w stronę Ludwikowa). Dopiero po jego zakończeniu rozpocznie się drugi etap, czyli przebudowa liczącego 726 metrów „wschodniego” odcinka, czyli tego w stronę granic miasta. Całość ma być gotowa do końca maja 2020 roku. 

Na remont tej drogi mieszkańcy Gminy Bełchatów i Bełchatowa również, czekają już od kilku dobrych lat. Na szczęście udało nam się pozyskać na realizację tej inwestycji dotację z Funduszu Samorządowego Dróg (wysokość dotacji to 50 procent kosztów, czyli wg szacunków to ponad 1,7 mln zł), o pomoc w sfinansowaniu pozostałej części poprosimy też bogatszych sąsiadów – mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc.

źródło: Gmina Bełchatów

1 komentarz
0

Może Cię zainteresować

1 komentarz

Anonim 31 października 2019 - 20:34

Cofamy się w czasie? Całość będzie gotowa do 2010?

Odpowiedz

skomentuj

X