Home Regionalne Lampy świecą się już całą noc w Gminie Bełchatów.

Lampy świecą się już całą noc w Gminie Bełchatów.

by admin
423 wejść

Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc zadecydował, że z dniem 1 stycznia 2020 roku przywrócone zostanie całonocne oświetlenie dróg w Gminie Bełchatów. Oznacza to, że od środy, 1 stycznia, lampy nie będą już wyłączane w godzinach nocnych (nie paliły się w godz. 0.30 – 4.30).

Dzięki nocnym wyłączeniom osiągnęliśmy oszczędności rzędu 27 tys. zł. To kwota, która jest dla mnie dalece niesatysfakcjonująca. Biorąc pod uwagę ten czynnik oraz fakt, że nie chcemy dzielić mieszkańców na “lepszych” i “gorszych”, bo przecież przy drogach wojewódzkich czy krajowych biegnących przez miejscowości na terenie gminy lampy paliły się całą noc, zdecydowałem, że od 1 stycznia zaprzestajemy wyłączeń w godzinach nocnych – tłumaczy Wójt Konrad Koc. 

Decyzję o rezygnacji z wyłączeń podjęto po analizie rachunków za energię elektryczną w analogicznym okresach w roku 2018 i 2019.- Kiedy podejmowałem decyzję o wyłączeniach lamp w godzinach nocnych, kierowałem się wyliczeniami ówczesnego kierownika referatu odpowiadającego za te kwestię, który szacował, że dzięki czterogodzinnym wyłączeniom osiągniemy oszczędności rzędu 150-160 tys. zł rocznie.

Okazało się, że to kwota mocno przeszacowane, bo faktyczne oszczędności są dużo niższe – tłumaczy Wójt Konrad Koc i nie waha się podjąć decyzji, która z pewnością ucieszy mieszkańców. – Wiem, że nocne wyłączenia mogły stanowić dla części mieszkańców uciążliwość. Wobec dużo mniejszych niż to było zakładane, oszczędności, nie mam wątpliwości, że oświetlenie należy przywrócić.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz