Home Sport Festiwal bramek w Rybniku.

Festiwal bramek w Rybniku.

by admin
409 wejść

Popis strzelecki zafundowali piłkarze GKS Bełchatów i GKS Jastrzębie podczas środowego meczu kontrolnego w Rybniku-Kamieniu. Pierwsza połowa tego spotkania należała do bełchatowian, natomiast w końcówce meczu przycisnęli gospodarze doprowadzając do remisu.

Początek spotkania to dość szybki gol jastrzębian autorstwa Farida Aliego. Odpowiedź przyszła po 180 sekundach, kiedy swoje małe show rozpoczął Bartosz Biel. Skrzydłowy „Brunatnych” pokonał bramkarza GKS Jastrzębie uderzeniem lewą nogą po „długim” słupku. Po kwadransie „Bielik” podwyższył prowadzenie przepięknym strzałem lewą stopą w „okienko”. Niedługo przed końcem połowy Biel wykorzystał podanie Mateusza Szymorka i ponownie „lewką” pokonał Grzegorza Drazika.

Po zmianie stron w naszym zespole pozostało tylko dwóch zawodników z pierwszej połowy a parę stoperów stworzyło dwóch młodzieżowców (w całym meczu wystąpiło ich sześciu).  W 65. minucie po centrze Krzysztofa Wołkowicza piłkę głową do bramki skierował Bartłomiej Bartosiak. Ostatni kwadrans należał do GKS Jastrzębie, którego zawodnicy zdołali w dość krótkim czasie odrobić trzybramkową stratę.

Z powodów zdrowotnych w sparingu nie wzięli udziału: Marcin Grolik, Michał Kołodziejski, Artur Golański, Marcin Ryszka, Maciej Koziara i Patryk Winsztal.

GKS Jastrzębie – GKS Bełchatów 4:4 (1:3)
Farid Ali 3., Daniel Szczepan 77., Filip Karmański 86., Patryk Skórecki 88. – Bartosz Biel 6., 15., 42., Bartłomiej Bartosiak 65.

Skład GKS Bełchatów:

I połowa:
Paweł Lenarcik – Bartłomiej Lisowski, Paweł Czajkowski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek – Bartosz Biel, Mikołaj Grzelak, Adrian Małachowski, Emile Thiakane – Kacper Kondracki – Przemysław Zdybowicz

II połowa:

Daniel Niźnik – Marcin Sierczyński, Michał Ciołkowski, Damian Michalak, Krzysztof Wołkowicz – Bartłomiej Bartosiak, Adrian Małachowski (67. Paweł Czajkowski), Dawid Flaszka, Emile Thiakane (67. Mateusz Szymorek) – Viktor Putin – Damian Warnecki

W sobotę 15 lutego na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu giekaesiacy najpierw mają się zmierzyć ze Skrą Częstochowa (godz. 13) a następnie druga grupa zawodników zagra z Sokołem Aleksandrów Łódzki (15:00).