Home Sport Przedszkoliada Tour Bełchatów 2020

Przedszkoliada Tour Bełchatów 2020

by admin
451 wejść

11 lutego w Hali Energia przy ul. Dąbrowskiego 11 w Bełchatowie odbyły się kolejne imprezy w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków, czyli Orlen Przedszkoliada Tour 2020. W okresie styczeń-marzec 2020 odbędzie się ponad 90 imprez, w których udział weźmie około 20 000 przedszkolaków uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej przedszkoliada.pl

Orlen Przedszkoliada to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w ponad 300 miastach w Polsce. System zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a przy okazji naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

W bełchatowskiej edycji udział wzięło niemal 400 Aktywnych Przedszkolaków z Bełchatowa. Rodzice przekonali się jak przedszkolaki mogą kreatywnie spędzać czas w domu dzięki ciastolinie Play-Doh. Poszerza ona wyobraźnię dziecka, a pomysłów na tworzenie nowych form jest nieskończenie wiele.

Instruktorom w zabawie w sport z najmłodszymi towarzyszyli sportowcy klubu sportowego: PGE Skra Bełchatów, GKS Bełchatów oraz MUKS Bełchatów. Czerwony Kangur, niczym prawdziwy gospodarz dbał o dobre samopoczucie wszystkich uczestników imprezy. Towarzyszyli mu jego maskotko-przyjaciele: Play-Doh i Mocu. Aktywne przedszkolaki dawały z siebie wszystko na stacji wszechstronnego rozwoju, której partnerem była firma VisolVit.

Przedszkoliada to nie tylko rozrywka ruchowa, ale także wielowymiarowa edukacja dla najmłodszych. Aktywne Przedszkolaki w Bełchatowie sięgnęły po kredki, aby w ramach akcji “Pomaluj świat Drużyny Kangura” prowadzonej wspólnie z firmą ASTRA rysować wszystko to, co kojarzy im się z ich czerwonym przyjacielem. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały od Kangura i jego przyjaciół: dyplomy, medale i niespodzianki.

Na zakończenie nie obyło się bez przybicia “piątki” z Kangurem i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

źródło: przedszkoliada.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz