Home Sport Jest „Wola” powrotu PGE do GKS Bełchatów. Zawodnicy wracają do treningów.

Jest „Wola” powrotu PGE do GKS Bełchatów. Zawodnicy wracają do treningów.

by admin
373 wejść

Zgodnie z wtorkową decyzją zawodnicy i trenerzy pierwszej drużyny nie wyszli na zaplanowany o godz. 10 środowy trening. Zespół spotkał się w tym czasie w klubie, by podjąć kolejne decyzje, w tym dotyczące udziału w piątkowym sparingu z Radomiakiem Radom.

W związku z zaistniałą sytuacją publikujemy oświadczenie Prezesa Zarządu GKS „Bełchatów” S.A.

„Trudno by było ze zrozumieniem nie przyjąć tej decyzji drużyny. Byliśmy w stałym kontakcie z zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym, których informowaliśmy o bieżącej sytuacji i postępach lub ich brakach w kolejnych rozmowach na temat finansowania klubu. Potwierdzamy jednocześnie, że zaległości w pełnym wynagrodzeniu sięgają w niektórych przypadkach czterech miesięcy.

Od momentu wycofania się Polskiej Grupy Energetycznej z wieloletniej współpracy z naszą spółką staraliśmy się z miesiąca na miesiąc łatać dziury w budżecie, ale te możliwości skończyły się w lutym – miesiącu, w którym nie były prognozowane większe wpływy. Kolejne miesiące będą lepsze pod tym względem i pozwolą na uregulowanie części zadłużeń. Należy podkreślić, że pomimo zaległości na różnych polach, pierwsze wpływy zostaną przekazane do zawodników i trenerów, by mogli oni z większym spokojem dokończyć przygotowania do zbliżającej się rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi.

Na początku tygodnia podpisana została umowa z Miastem Bełchatów na usługę promocyjną, dzięki czemu budżet zostanie wkrótce zasilony a dodatkowo od stycznia trwają rozmowy z magistratem nad wypracowaniem innej formy pomocy doraźnej, niekoniecznie związanej z obciążeniem dla miejskiego budżetu.

Należy przypomnieć, że pojawiła się wola powrotu Polskiej Grupy Energetycznej do współpracy, stąd trwający od kilkunastu dni audyt finansowy. Czynności te mają potrwać do końca lutego. Po jego zakończeniu realny jest także model finansowania, w którym obok sektora publicznego funkcjonować będzie inwestor prywatny.

Zawodnicy i trenerzy pierwszej drużyny GKS Bełchatów, którzy zgodnie z wtorkowymi ustaleniami nie wzięli udziału w porannym treningu, pojawili się dziś w klubie i po rozmowach we własnym gronie oraz Prezesem Zarządu, podjęli decyzje dotyczące najbliższej przyszłości.

„Brunatni” wrócą jutro do normalnych zajęć (trening na boisku nr 3 około godz. 10:30) i wezmą udział w zaplanowanym na piątek ostatnim przed startem ligi sparingiem z Radomiakiem Radom (GIEKSA Arena, godz. 13:00, zamknięty). Zawarto jednocześnie porozumienie co do terminu uregulowania zaległych wynagrodzeń za 2019 rok na 10 marca 2020 br.

Od poniedziałku, zgodnie z zaplanowanym mikrocyklem, giekaesiacy będą się przygotowywać do pierwszego meczu rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi z GKS Jastrzębie (29 lutego, godz. 17:00).

źródło: GKS Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz