Home Wiadomości Straż Miejska „głośno” zachęca do pozostania w domu.

Straż Miejska „głośno” zachęca do pozostania w domu.

by admin
415 wejść

W związku z epidemią koronawirusa prezydent miasta Mariola Czechowska apeluje do mieszkańców o pozostanie w domach. O konieczności ograniczenia wyjść i spotkań do minimum przez specjalny megafon przypomina także bełchatowska Straż Miejska. Działania te wpisują się w powszechną akcję #zostańwdomu.

– Liczba zakażeń koronawirusem w naszym regionie wzrasta. By przeciwdziałać epidemii i zmniejszyć ryzyko zachorowania, ważne jest byśmy stosowali się do wszystkich zaleceń rządu czy sanepidu. O ogólnopolskiej akcji „Zostań w domu” przypominać będzie także bełchatowska Straż Miejska – mówi prezydent miasta Mariola Czechowska.

W poniedziałek, 23 marca, na ulice Bełchatowa wyjechał radiowóz Straży Miejskiej wyposażony w specjalny megafon. Z głośników płynie komunikat: „Szanowni Państwo, w związku z epidemią koronawirusa prosimy o pozostanie w domach. Dla własnego bezpieczeństwa unikajmy spotkań, ograniczmy wyjścia do niezbędnego minimum. W ten sposób zmniejszymy ryzyko zakażenia siebie i swoich bliskich. Apelujemy: zostańcie w domach”.

Takie przypomnienie usłyszą bełchatowianie w różnych częściach miasta. Samochód Straży Miejskiej z megafonem pojawia się nie tylko w centrum czy na głównych ulicach, ale także na osiedlach. Chodzi bowiem o to, by dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców. Rozsądek i odpowiedzialność – od tego w dużej mierzy zależy zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz