Home Kronika policyjna Potrącenie rowerzysty na Czaplinieckiej

Potrącenie rowerzysty na Czaplinieckiej

by admin
382 wejść

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie. Potrącony został 84-letni cyklista, który rowerem wjechał na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżającego busa.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność. Rowerzysto obserwuj otoczenie, aby jednośladem bezpiecznie dojechać do celu! Każde zderzenie lub upadek może skończyć się nieprzyjemnymi lub tragicznymi w skutkach konsekwencjami.

Do potrącenia rowerzysty doszło wczoraj, 24 czerwca około godziny 12.00 na ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce wysłał patrol policji. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący fiatem ducato potrącił rowerzystę, który nagle wjechał na przejście dla pieszych, bezpośrednio pod koła pojazdu.

Kierowca fiata chcąc uniknąć wypadku zaczął hamować i odbił kierownicą na przeciwległy pas ruchu, jednak potrącił rowerzystę prawym lusterkiem pojazdu. W wyniku zderzenia rowerzysta z obrażeniami trafił do bełchatowskiego szpitala. Policjanci ustalili, że kierujący fordem był trzeźwy.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu sporządzali szkic miejsca wypadku, przesłuchali świadków zdarzenia. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia są teraz przedmiotem prowadzonego postępowania.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz