Home Wiadomości Dziś Dzień Psa. Wyślij do nas zdjęcie swojego pupila.

Dziś Dzień Psa. Wyślij do nas zdjęcie swojego pupila.

by admin
532 wejść

Mamy dla Was super zabawę. Z okazji Międzynarodowego Dnia Psa chcielibyśmy żebyście wysłali do nas zdjęcia swojego najwierniejszego przyjaciela, pupila, ulubieńca. Wszystkie nadesłane zdjęcia umieścimy w specjalnej galerii. Nie zwlekaj. Rób zdjęcie i wysyłaj na adres: muchelus@gmail.com w mailu napisz imię, rasę i wiek pieska. Na zdjęciu głównym przedstawiam Wam Suzi, jamniczka, trzy latka z hakiem. 😉

To stosunkowo nowe święto, ustanowione w 2007 roku z inicjatywy czasopisma „Przyjaciel Pies”. Głównym celem obchodów jest oddanie hołdu najlepszemu przyjacielowi człowieka oraz promowanie akcji mających na celu pomoc psom bezdomnym i potrzebującym.

Minęło kilkanaście tysięcy lat od czasu udomowienia czworonogów, dlatego trudno byłoby im przetrwać bez pomocy człowieka. Niestety, bardzo często to właśnie człowiek stanowi dla nich największe zagrożenie, traktując je jako tymczasową maskotkę, a w skrajnych przypadkach nawet jak worek treningowy.

W całym kraju działa wiele organizacji na rzecz psów, dla których każdy dzień w roku jest ciężką walką o lepszy los wszystkich kundlów. Miłośników psów nie brakuje praktycznie na całym świecie – w końcu nie bez przyczyny powstają psie cmentarze, a nawet profile facebookowe czworonogów. Nie oznacza to wcale, że musimy czcić psy jak starożytni Egipcjanie.

Wystarczy zadbać o to, by na co dzień miały powody do merdania. Czworonogi mają w końcu doskonały węch – z łatwością wyczują, że są kochane.

źródło: kalbi.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz