Home Polityka Ekologiczna “BEKA” w Bełchatowie

Ekologiczna “BEKA” w Bełchatowie

by admin
498 wejść

O godzinie 13 w centrum Bełchatowa na Placu Narutowicza działacze ugrupowania “Młodzi Razem” zorganizowali protest klimatyczny, który miał na celu uświadomienie mieszkańcom Bełchatowa jakie konsekwencje może nieść za sobą dalsze wydobycie węgla w bełchatowskiej kopalni i zasilanie nim elektrowni, i co to może oznaczać dla Polski, europy i świata.

Zdaniem 13-osobowej grupy młodych ludzi, którzy przyjechali spoza Bełchatowa, winę za zmiany klimatyczne w dużej mierze ponosi elektrownia i kopalnia, które emitują olbrzymie ilości CO2.

Ugrupowanie podejmuje działania w nawiązaniu do wizji polityki ekologicznej , gdzie  

CZYSTSZA ENERGIA równa się CZYSTSZY PRZEMYSŁ.

Młodzi polityczni ekolodzy kibicują transformacji energetycznej polegającej na stopniowym odejściu od energetyki konwencjonalnej, chroniąc przy tym interesy pracowników przemysłu węglowego. Zamiast nowych kopalń węgla chcą wdrożyć nowy, zielony przemysł w którym znajdą zatrudnienie obecni pracownicy górnictwa węglowego i elektrowni. Zrezygnują z budowy nowych bloków węglowych, a w to miejsce proponują energetykę odnawialną.

W obronie bełchatowskiego węgla stanęło dwóch działaczy z Młodzieży Wszechpolskiej. W sposób bardzo dosadny i pełen energii podsumowali wystąpienie tej niewielkiej grupki fanatyków ekologicznego ładu.

Nie zmienia to faktu, iż cała sytuacja wyglądała dość groteskowo i mogłaby posłużyć, jako pomysł na nowy film “akcji” Barei. Kto z kim? …przeciwko komu? … w imię czego? We wszystkim mimo wszystko zabrakło powagi, przedstawicieli z “krwi i kości” lokalnych ugrupowań, stowarzyszeń, związków zawodowych, którym leży na sercu dobro i przyszłość naszego regionu…
Mało to wszystko poważne, a wręcz żałosne. “Beka” to mało powiedziane….

Może Cię zainteresować

6 komentarzy

How 8 sierpnia 2020 - 17:16

Jakie miasto, takie protesty. Żenada

Reply
Cała filozofia 8 sierpnia 2020 - 17:18

Przecież jest po wyborach. Po co sie starać? Przed wyborami lokalsi znowu trochę pokrzyczą i znowu będzie cisza.

Reply
Mon 8 sierpnia 2020 - 20:48

Abstrachując od treści to tekst niestety wygląda jakby był napisany przez zdenerwowanego nastolatka który nie ma pojęcia o tym jak pisze sie jakikolwiek tekst. Pokazuje to tylko jak nieprofesjonalny jest dziennikarz lub dziennikarka odpowiedzialna za niego. “Dosadny i pełen energii” sposób w jaki Młodzież Wszechpolska broniła węgla opiera się na pokazywaniu środkowych palców i zakłócaniu wydarzenia. To, że “winę za zmiany klimatyczne w dużej mierze ponosi elektrownia i kopalnia, które emitują olbrzymie ilości CO2” to nei tylko ich zdanie, ale fakt, który bardzo łatwo wyszukać w internecie. Prawdziwa “BEKA” to ten artykuł

Reply
Borys 8 sierpnia 2020 - 21:29

Droga Mon!!!! Sprawdź najpierw i popraw swoją edukację. BEKA jest z ciebie. ABSTRAHUJĄC. Poprawna pisownia.

Reply
Obserwator 9 sierpnia 2020 - 11:27

Było tam 5 osoby z Bełchatowa, a jedna z nich nawet przemawiała wiec radzę się najpierw doinformować przed pisaniem artykułu

Reply
Patrol ECO 9 sierpnia 2020 - 14:12

Tych młodych “wszechpolaków” chciałbym zapytać, skoro mieli naprędce wykonany “transparent” o czystości lasów to kiedy oni sprzątali bełchatowskie lasy, gdzie i co zrobili ze śmieciami? Bo jakoś ani ich partia i koledzy z organizacji, ani wśród bełchatowskich Leszy nikt ich nie widział. Dobrze, że nie zamawiali piwa przez podniesienie ręki. Dwóch wyrostków hołubionych przez autora tego tekstu wg mnie się ośmieszyło. No niestety nie mogę napisać dziennikarza, bo ten stara się być obiektywny i przedstawiać tak samo jedną stronę jak i drugą w ten sam neutralny sposób, a osąd pozostawić czytelnikowi, widzowi, słuchaczowi. Z treści powyższego wynika że B24tv staje się tubą propagandową tej organizacji.

Reply

dodaj komentarz