Home Sport „Wronka” w składzie „Brunatnych”

„Wronka” w składzie „Brunatnych”

by admin
388 wejść

Łukasz Wroński i Michał Pawlik to kolejni gracze, którzy w sezonie 2020/21 będą reprezentować GKS Bełchatów. Dla Wrońskiego to powrót na Sportową 3 po czterech latach. Obaj piłkarze związali się z górniczym klubem rocznymi kontraktami jako wolni zawodnicy.

Łukasz Wroński przed odejściem z Bełchatowa w 2016 r. zdążył zadebiutować w pierwszym zespole 20 maja 2011 r. w meczu Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin. Tego dnia w 78. minucie zmienił Dawida Nowaka. Od tego czasu rozegrał 90 oficjalnych meczów – 37 w Ekstraklasie, 47 w 1 lidze i 6 w Pucharze Polski. Pięć razy wpisał się na listę strzelców.

Opuszczając Sportową 3 26-latek reprezentował kolejno pierwszoligowe Wigry Suwałki i Stal Mielec oraz drugoligowy GKS Katowice. Wystąpił w tych klubach w 73 spotkaniach 1 ligi (39 w wyjściowym składzie), 22 grach 2 ligi i 8 pojedynkach Pucharu Polski. 10 razy ofensywny pomocnik wpisywał się na listę strzelców.

Z kolei Michał Pawlik to piłkarz grający na pozycji numer „6”. Trafił do GKS z Chrobrego Głogów, w którym spędził ostatnie trzy i pół roku. W tym czasie rozegrał 59 meczów w 1 lidze, 3 w Pucharze Polski i cieszył się ze zdobycia jednego gola, w derbowym meczu z Miedzią Legnica.

25-latek jest wychowankiem Mazura Karczew, z którego przeniósł się w 2012 r. do Jagiellonii Białystok. „Jagę” reprezentował na boiskach Ekstraklasy (pięć spotkań), Młodej Ekstraklasy oraz III ligi (zespół rezerw). Zaliczył również epizod w 2 lidze norweskiej, gdzie występował w Ullensaker/Kisa IL.

źródło: GKS Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz