Home Powiat Bełchatowska policja dostanie 150 tyś. zł wsparcia finansowego

Bełchatowska policja dostanie 150 tyś. zł wsparcia finansowego

by admin
461 wejść

Blisko 150 tys. zł – tyle wyniesie wsparcie, jakie miasto przekaże bełchatowskiej policji. Pieniądze mają być przeznaczone na patrole ponadnormatywne oraz dofinansowanie zakupu samochodów służbowych. Uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej przyjęli radni podczas sierpniowej, XXV Sesji Rady Miejskiej.

Bezpieczeństwo mieszkańców jest jednym z ważniejszych obszarów działalności samorządu i władz Bełchatowa. Dlatego też bełchatowska policja regularnie otrzymuje wsparcie z miejskiej kasy.

Cieszy nas, że sprawy związane z ciągłą poprawą bezpieczeństwa na terenie naszego miasta spotykają się ze zrozumieniem naszych partnerów samorządowych. Nigdy zbyt wiele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców – mówi mł. insp. Tomasz Jędrzejczyk, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie.

Podczas sierpniowej sesji radni uchwalili, że na sfinansowanie prewencyjnych służb ponadnormatywnych z miasta popłynie 50 tys. zł. Dzięki temu dodatkowe patrole zostaną skierowane do miejsc, które w ocenie mundurowych wymagają szczególnego nadzoru. Chodzi o te rejony, w których występują zagrożenia dla lokalnej społeczności. Ponadto policjanci będą mogli wesprzeć służby sanitarne w związku z epidemią COVID-19. Wspomniane wsparcie polegać będzie na przeprowadzaniu kontroli osób skierowanych do odbycia kwarantanny. Jak zaznaczają policjanci, działania te przyczynią się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców, a także ograniczenia zjawisk społecznie negatywnych.

Każdego dnia mamy do sprawdzenie 500 osób, musimy to robić w ramach normalnej służby. By nie zmniejszać liczby policjantów kierowanych na nasze ulice i nie opóźniać reakcji na różne zdarzenia, poprosiliśmy miasto o pomoc. Finansowanie patroli ponadnormatywnych to jest najprostsza i najskuteczniejsza forma wspomagania policji przez samorząd. Mówiąc najprostszym językiem, miasto kupuje w ten sposób dodatkowe godziny, które policjanci spędzą na ulicy. Patrole ponadnormatywne świetnie sprawdzały się w latach wcześniejszych, dlatego chcemy kontynuować tą dobrą praktykę – dodaje zastępca komendanta KPP w Bełchatowie.

Miejscy radni zdecydowali także o przekazaniu 97,5 tys. zł na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej w łodzi. Pieniądze mają w całości zostać przeznaczone dla bełchatowskiej komendy i posłużyć jako dofinansowanie zakupu pojazdów służbowych. Wiadomo, że do Bełchatowa trafią dwa pojazdy – jeden oznakowany i jeden nieoznakowany. Jakiej marki będą, na razie nie wiadomo, gdyż przetarg na ich zakup jest scentralizowany i przeprowadzi go Komenda Główna Policji. Wiadomo, że przyjadą one do Bełchatowa jeszcze w tym roku.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz